A háromszéki tanügyi alkalmazottak kevesebb mint fele sztrájkolt tegnap, hatszáznegyvennel többen dolgoztak, mint hétfőn. A sztrájkoló pedagógusok aránya hatvannyolc százalékról ötvenkettőre csökkent, a megye harmincöt tanintézményében tanítottak.
A kisegítő oktató személyzet és az adminisztrációban dolgozók hétfőn nagyobb arányban döntöttek a munkabeszüntetés mellett, tegnap ellenben 24,5, illetve 28,7 százalékos volt e két alkalmazotti kategória részvétele a sztrájkban. Egy neve elhallgatását kérő titkárnő lapunknak elmondta, nagyon elkeseredett, mert nem lehet tudni, holnaptól, holnaputántól lesz-e munkájuk, mégis legfőképpen a fiatalokat sajnálja, akik minden eddiginél nagyobb bizonytalanságban lépnek ki az iskola kapuján.
A sztrájkról megkérdeztük Keresztély Irma főtanfelügyelőt, aki szerint ,,már a sztrájk előkészítési időszaka is hozzásegíti az alkalmazottakat, pedagógusokat és nem pedagógusokat, valamint a diákokat, hogy felkészüljenek egy lazább periódusra, amikor a felelősségvállalás lenullázódik a folyamatos tevékenység megszakítása által, és olyan kárt okoz az oktatásban, amit nagyon nehéz lesz helyrehozni".
A főtanfelügyelő úgy tartja, hogy a pedagógusok követelései helytállóak és időszerűek, de szerinte ,,nagyobb felelősséggel kellene átgondolni a szakszervezetnek, pedagógusoknak, hogy mikorra időzítik a sztrájkot. Az én meglátásom szerint nem mindig a záróvizsgák alkalmával kellene előjönni a követelésekkel, nyugodtan meg lehetett volna várni a tanév végét. Itt nem az a tét, hogy a gyermekek jogai sérüljenek, hanem az, hogy az üzenet eljusson a kormányhoz, oda, ahol a döntéseket hozzák. Talán ugyanolyan hatékonysággal léphetnének fel a sztrájkolók szeptemberben, tanévnyitás előtt, ugyanis súlyos szégyenfoltja volna az országnak, ha a tanári követelések miatt nem lehetne ünnepélyes keretek között megnyitni az új tanévet." Az ellenben a diákokat nem érintené mérési, értékelési időszakban — szögezte le a főtanfelügyelő.