A Magyar Örökség és Európa Egyesület által felkért bírálóbizottság meghozta 48. döntését korunk, valamint a II. világháborút megelőző időszak legjelentősebb magyar teljesítményeinek folyamatos és rendszeres megnevezésében. A kitüntető címet bizonyító oklevelek átadására a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében kerül sor 2007. szeptember 22-én, szombaton 11 órakor (Budapest, Roosevelt tér 9. szám). A kitüntetettek között szerepel: a Békéstarhosi Énekiskola, Járai Zsigmond közgazdász, Buday György fametsző, Dsida Jenő költő, Bakay Kornél régész, a Toldy Ferenc Gimnázium és a Magyar Huszár.
A Magyar Huszár laudációját dr. Zachar József ezredes írta. A remek kisesszére sokan felfigyeltek, s ezt a világhálón már elhangzása előtt többen terjesztik, jelezvén, hogy a nemzet örök értékeit, a Magyarság Láthatatlan Szellemi Múzeumában őrző hungarikumot széles körű tisztelet és elismertség övezi. Mi, erdélyiek a kiváló ötletgazdának és az ötlet kivitelezőinek gratulálva a laudátornak a témához méltóan emelkedett írásához s a Magyar Huszár díjazásához annyit fűzünk hozzá, hogy a laudációban László francia marsall révén kiemelt Bercsényi név és család a magyar huszárság dicső múltját oly módon is megjeleníti, hogy Bukarest egyik legjelentősebb kerületét, a valaha azon a helyen táborozó Bercsényi-huszárokról ma is Berceni-nek nevezik. Eljöhet még az az idő, amikor ebben a városnegyedben szobor is emlékeztethet a Bercsényi-huszárokra.
Azt sem hallgathatjuk el, hogy a rodostói Magyar utcában Bercsényi Miklós háza a magyar kulturális vezetés minősíthetetlen hanyagsága miatt a múlt évben omlott össze. Legutóbbi rodostói szoboravatásunkon a magyar diplomácia képviselőit szándékosan kalauzoltuk e porta elé.
A Magyar Huszár magyar örökségként történő megörökítését ezek a résztörténetek is indokolják. Dr. Zachar József laudációját Bakos István, a Bethlen Gábor Alapítvány elnöke juttatta el lapunkhoz.