Gábor Áron-ágyú Kézdimartonfalván

2010. július 24., szombat, Közélet
A kézdimartonfalvi Mikola Rezső és tőszomszédja, Czell Attila három hét alatt juharfából kifaragta Gábor Áron ágyújának hű mását a kétkerekű ágyútalppal együtt.

A két mester Gábor Áron egyetlen megmaradt rézágyújának pontos méreteit követte, a másolatot pedig a július 31-én és augusztus elsején sorra kerülő falunapokon tekinthetik meg a falusfelek. A martonfalviak ezentúl minden március 15-én ezzel az ágyúval vonulnak fel Kézdivásárhely főterén. A Mikola-porta amúgy éppen a dupla fedeles műemlék Horváth-Lázár udvarház közelében található, ott, ahol 1849. január 15-én felmondták az árapataki szerződést, és elhatározták az önvédelmi harc folytatását. (Iochom)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 505
szavazógép
2010-07-24: Közélet - :

Ütő Gusztáv, a tárlatvezető

Ütő Gusztáv képzőművész e héten tartott sepsiszentgyörgyi tárlatvezetése olyan volt, mintha évtizedeken át bepillanthattunk volna műtermeibe.
2010-07-24: Közélet - :

Laza javítóműhelyek

Minden ötödik háromszéki gépkocsiszerelő műhelynél hiányzik vagy lejárt a műszaki engedély, és a szolgáltatás is sokszor hibádzik.