Mint eddig is, immár tíz éve, minden évben megszervezi a László Kálmán Gombászegyesület a gombásztábort.
Ezúttal a választás mindenképpen szerencsésen esett július 18—23. közé, mivel a naponta váltakozó eső és hőség még a kevésbé várt, főként ősszel megjelenő gombákat is előhozta. Röviden szólva: dúskáltunk a bőséges gombatermésben, amelyet szakembereink alig győztek azonosítani. Így aztán, amikor a zárónapon az árkosi Európai Tanulmányi Központban dr. Pál-Fám Ferenc mikológus beszámolt a talált és már meghatározott gombákról, a képernyőn 265 fajt láthattunk. Ezekből 215 a Baróti-hegység különböző felkeresett helyeiről (Sugás környéke, Vadas, Előpatak, Árkos környéke stb.) és 100 faj a Szent Anna-tó és a Mohos-láp területéről származott.
A három ,,erőcsoportra" oszló hatvan táborlakó négy nap indult ,,vadászatra". A mellékelt fényképen a Kerekerdőt megjárt, ún. ,,könnyű" csoport tagjai és a ,,zsákmány" látható.
A délutánok a meghatározások, versenyek (felismerési verseny, gombák szépe), a művelődési központban bemutatott gombafotók kiállítása és előadások gazdag programjával teltek. Mindenütt jelen lévő elnökünk, dr. Zsigmond Győző megyei gombakülönlegességeket és a múlt év képes krónikáját mutatta be, Bagladi Orsolya gombaneveinkről szólt, Fekete Oszkár Azerbajdzsánba kalauzolt, ahol szarvasgombát kerestek és találtak bőségesen. Újból különlegességekkel szolgált Szilvásy Dénes és felesége, Edit (gombás ételek), alulírott pedig a gombhatározás alapjairól, módszeréről beszélt. Bemutatta a Corvin Kiadó és Málnásy András a napokban megjelent, Gombák című igényes, színes kis gombaalbumát. A várva várt 5—6. Moeszia kötetet is elénk tette a Charta Könyvkiadó és Nyomda.