A kézdivásárhelyi önkormányzat múlt hét végi ülésének napirendjéről lekerült a nyolc új utcanév jóváhagyásáról szóló határozattervezet, miután több városatya kifogásolta a névadást.
A tervezet szerint a Fortyogói utca három részre tagolódna: Legelő, Gyakorlótér és Jakabos Ödön utca, az új református temető melletti utca a Fások nevet kapná, a Stadion és a Torja utcából nyílna a Tamási Áron és a Boér Géza utca, a Határér utcából pedig az Arany János utca, a fortyogói komplexum mögötti utca a Borvíz nevet kapná.
Közel huszonegy évvel a rendszerváltás után sem neveztek el utcát Luxemburgi Zsigmond magyar királyról, báró Szentkereszty Stefániáról, Cserey Jánosné Zathureczky Emí-liáról, dr. Ikafalvi Dienes Ödönről, dr. Ikafalvi Dienes Jenőről, Tuzson Jánosról, de a kommunista időkből örökölt, teljesen fölösleges utcanevek a mai napig fennmaradtak. Ilyen például Áchim András Békés megyei gazdálkodó, a parasztpárt egyik szervezője, Józsa Béla, az erdélyi kommunista mozgalom egyik vezetője, illetve a halmágyi Varga Katalin, akit a mócok nagyasszonya címmel illettek az Érchegységben az 1840-es években a bányász jobbágyok jogaiért kifejtett tevékenységéért. Ezek a személyiségek soha nem jártak a céhes városban, kötődésük sincs e vidékhez. Legutóbb 2007 augusztusában négy utca kapott nevet. Földi István íróról, lapszerkesztőről és tanárról nevezték el a Bem utcából a Vágóhíd utca felé vezető földutat. Az Ady Endre utcából a volt téesz felé vezető utcát Orbán Balázsról nevezték el. A Csernátoni utca végében található földút, melyen egyetlen ház áll, Domokos Pál Péter, a nagy csángókutató, egykori kézdivásárhelyi tanár nevét viseli. A negyedik, az Áchim András és a Gyárak utcát összekötő kis utca a Benedek Elek nevet kapta. A szeptemberi tanácsülésen ismét napirendre tűzik a névadást.