JOBBAN MEG KELL NÉZNI A TÖRVÉNYT. Elnézte a szocdem párt és vezetője a jogszabályokat, s nem vette észre, hogy időközben az elnök felfüggesztésére vonatkozó törvényt az alkotmánybíróság módosította, csak beleegyezésével meneszthetik az államfőt, amire az alkotmánybíróság jelenlegi összetételét tekintve aligha számíthatnak. (Ziare.com)
KEVESEBB A BETEGSZABADSÁG. Az idén bevezetett új rendszernek köszönhetően az utóbbi hónapokban harminc százalékkal csökkent az év elejéhez képest a betegállományba helyezésről szóló orvosi döntések száma — közölte az egészségügyi minisztérium. (Krónika)
NEM BESZÉLÜNK IDEGEN NYELVEKET. Ez derül ki egy Eurostat-jelentésből, amely a 2007-es állapotokat tükrözi. Eszerint a román állampolgárok 75 százaléka nem ismer egyetlen idegen nyelvet sem, az uniós átlag 40 százalék körüli. Románia Magyarországgal, Bulgáriával a sereghajtók között szerepel. Mindhárom országban tíz százalék alatti a legalább egy idegen nyelvet jól ismerők-beszélők aránya. (Kolozsvári Rádió)
TAKARÉKOSKODJ, HA NYUGODT ÖREGSÉGET AKARSZ. Évente 1300 eurót kellene megtakarítania minden húsz és harminc év közötti fiatalnak, hogy nyugdíjba vonulását követően is ugyanolyan életszínvonalat tudjon magának biztosítani, mint aktív időszakában, tehát most — derül ki az Aviva és a Deloitte társaság jelentéséből. A dokumentum lényegesen borúlátóbb az idősebbekkel kapcsolatosan: a harminc—negyven éveseknek 1700 eurót, az ötven éven felülieknek pedig nem kevesebb, mint 4800 eurót kellene megtakarítaniuk minden esztendőben. A következő negyven évben nyugállományba vonuló román állampolgároknak amúgy átlag 3700 eurót kellene félretenniük. A jelentés szerint 2051-ig tizenegymillióan kérik nyugdíjazásukat. Ez az ország mostani lakosságának több mint fele, illetve háromszor meghaladja a jelenlegi munkavállalók számát. A jelentés szerzői megállapították: a romániai nyugdíjbiztosítónak több mint negyvenmilliárd eurós hiánnyal kell szembenéznie, ami a bruttó nemzeti termék kb. egyharmada. (Mediatica.ro)