Jelentős élelmiszer-adománnyal gazdagodott a kovásznai városi kórház: Orbaiszék több településének református gyülekezete fogott össze, burgonyát, zöldséget, lisztet gyűjtöttek a hívektől. Zágonból pénzzel is támogatták a kórházat. Az adományokat a kovásznai polgármesteri hivatal által küldött autóval szállították a kórházhoz.
Lőrincz Zsigmond polgármester precedens értékűnek nevezte az adományozást, köszönetét fejezi ki az adományozóknak, és a kovásznai kórház rendkívüli szükségességének bizonyítékát is látja benne.
Szabó Albert kórházigazgató és Tronar Erzsébet gazdasági vezető elmondta, hamarosan kiírják a versenyvizsgát a gyermekorvosi állásra. Az igazgató szerint arra is van kilátás, hogy röntgenorvost alkalmazhatnak. Mindkét orvosra nagy a szükség Kovásznán, a megfelelő ellátás mellett a kórház saját bevételének növekedését is reméli a két új munkahelytől.
A kovásznai kórház alapos felújításon esik át, kijavították a tetőt, nyílászárókat cseréltek, korszerűsítik a fűtésrendszert. A legnagyobb lépés, hogy hamarosan laboratóriuma is lesz, ahol a küldőlevéllel vagy anélkül érkezők számára is elvégezhetik a vizsgálatokat.