Ha nem jön közbe előre nem látható költség, nem emeli a szemételhordási díjakat jövőben a megye nagy részét kiszolgáló Tega Rt. Szigorítani fogják viszont a nyilvántartást, mert elég nagy iramban tűnnek el az ügyfelek.
Tóth-Birtan Csaba igazgató közlése szerint a lakosságnyilvántartó-iroda és a gazdalajstrom alapján ellenőrzik, melyik háznál hányan laknak valójában, mert az általános gyakorlat az, hogy a valamilyen okból távozó családtagokat töröltetik, az érkezőket, újszülötteket viszont csak igen ritkán jelentik be. Idén kilenc hónap alatt 2727 személyt vontak ki a hulladék elszállításáért fizetők közül, és csak 517 haláleset történt ― a megyeszékhelyen kívül 37 község (mintegy 105 000 családi házban élő személy) szemetének eltakarítására szerződött vállalat azonban ezentúl nem éri be az elhalálozási bizonyítvánnyal, a más településekre költözőktől is kérni fogja új lakhelyük igazolását. Erre azért van szükség, mert nem kívánják a fizető réteget terhelni a nem fizetők által is igénybe vett különféle munkálatok árával. Így is maradnak tisztázatlan kérdések, a minden jövedelem nélkül élők a köztisztasági illetéket sem törlesztik, helyettük talán az önkormányzatok állhatnák a számlát, és esetleg ledolgoztathatnák az ellenértékét. A sepsiszentgyörgyi Őrkő negyedben próbálták ezt rendezni, nyilvános gyűlésen meg is állapodtak az első lépesekben az Amenkha Egyesülettel (lesznek kihelyezett konténerek), de a megvalósítás még nem kezdődött el.
A lakótársulásokkal is akadnak gondok, a hosszabb ideje leszerződött, de a befizetésekkel huzamosan elmaradó tömbházasoktól várhatóan per útján hajtják be az adósságokat. A Csíki negyedi Otthon sétányon például egymilliárd régi lej fölötti összeggel tartoznak ― itt már áttértek az egyéni (családi) szemételhordási szerződésekre, szomszédaik miatt mégis bűnhődnek a pontos lakók, mert környezetükben nem vállal zöldövezet-karbantartást a szakcég. Az elhanyagolt közterületekért a polgármesteri hivatalok róhatnak ki bírságot, de a tapasztalat szerint nemigen teszik.