KEREKES LÁSZLÓ, Sepsiszentgyörgy. Nem értem a Kolontárt és környékét ért tragédiát. Megoldás, láttuk, létezik: a vörösiszap semlegesítése gipsz adagolásával. Nem értem, ezt miért csak a katasztrófa után tették meg?
BEDER EMESE, Sepsiszentgyörgy. A Gróf Mikó Imre utca sarkán, a zálogház előtti villanyoszlop november 8-án 17 óra táján kidőlt az úttestre. Miután hívtuk a 112-es számot, a villanyvállalattól kijött egy férfi, aki kikacagott minket. Ugyanis tovább akartuk tenni az oszlopot, hogy ne zavarja a forgalmat, és kissé megrázott az áram. Mintegy 30—45 perc múlva újabb csoport érkezett, odébb húzták az oszlopot, és otthagyták reggelig: jól van az úgy. Egy rendőr is megnézte, és továbbment. Nem lehetünk ennyire felelőtlenek, emberek!
SZABÓ JÁNOS, Sepsiszentgyörgy. Nagyobb figyelmet érdemel az illetékesektől a Honvédkút-forrás, már csak azért is, mert sokan hordják innen az ivóvizet, akik nem bírják a klórozott csapvizet. Azok, akik nem rendelkeznek személygépkocsival, sokszor szívesen töltenének több órát is a környéken, ha már kimentek. De azért is érdemes rendbe tenni, mert turisztikai útvonalon, Sugásfürdő felé fekszik, és jelenlegi állapota eléggé lehangoló. A felső csorgó már hosszabb ideje eldugult (elapadt?), az alsót a patak rombolja, már a mederbe kell beállni a korsók, kulacsok megtöltéséhez. Balesetveszélyes a patak fölött átvezető palló is. Nem hiszem, hogy a város túl szegény e népszerű hely felújításához!
K. G., Sepsiszentgyörgy. Érdekes ez a felújítás az Olt-hídon. Az országos útügy csak a felét javíttatja meg, a tejúti letérőig, mert ugyebár ez a szakasz országút. A többi aztán marad a városra? Más versenytárgyalás, más cég, talán más minőségű munka is lesz, mintha nem ugyanaz a híd lenne. Lehet, hogy papírforma szerint így helyes, de vajon építészetileg is elfogadható ez az eljárás, nem befolyásolja a szerkezet tartószilárdságát?