A kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskola szervezte szombaton azt az egész napos rendezvényt, mely reggel a Vigadóban A mezőgazdasági oktatás szerepe az Európai Unióban címmel tudományos ülésszakkal kezdődött a felsőháromszéki mezőgazdasági oktatás 80. évfordulója alkalmából. Josef Huber, az ausztriai Litzlhof mezőgazdasági szakiskolájának igazgatója is eljött együtt ünnepelni a testvériskolával.
Délután a Vigadóban ünnepi megemlékezésre került sor. Dezső Vencel iskolaigazgató felelevenítette: a mostani szakközépiskola a minorita rend által 1930-ban alapított oktatási forma örököse, leszármazottja. Nyolcvan esztendővel ezelőtt néhány tanár megpróbálta lerakni a tudományos gazdálkodás alapjait, és tanfolyamokat szervezett. Ha a kézdiszéki gazdák megfeleltek az elvárásoknak, akkor megkapták az Aranykalászos, illetve az Ezüstkalászos gazda minősítést. Kezdetben a tanfolyamokat a felső-háromszéki falvak kultúrotthonaiban szervezték. 1934-ben kaptak állandó székhelyet a kantai római katolikus templom melletti épületben, ahol a következő tanévtől már Téli Mezőgazdasági Iskola néven működtek. Az 1948-as tanügyi reform után a mezőgazdasági iskola technikummá és szakiskolává alakult át, 1966-ban létrejött a mezőgazdasági líceum, majd 1975-től Agráripari Líceum néven működött az 1989-es rendszerváltásig, amikor az iskola felvette a híres torjai emlékíró, báró Apor Péter nevét.
Este a résztvevők az Apor Péter Iskolaközpont udvarára vonultak, ahol az öt évvel ezelőtt állított három méter magas kopjafánál — melyre a 80. éves megemlékezés tiszteletére emlékplakett került — Papp Zsolt református lelkész méltatta az eseményt. Dezső Vencel igazgató köszöntőszavai után a nagykanizsai Thúry György Szakközépiskola, az orosházi Harruckern János Közoktatási Intézmény és a helybeli Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ képviselői megkoszorúzták a kopjafát, illetve szalagot kötöttek rá. A megemlékezés az iskola tornatermében állófogadással ért véget.