A múlt hétHarcos cirkusz

2010. november 16., kedd, Közélet

Büszkeségtől dagad a keblem, amikor látom, hogy honatyáink és honleányaink erejüket nem kímélve harcolnak egymással a parlamentben a hazáért és értem. Nem egészen értem, hogy ki értem, és ki a hazáért.

De főleg azt nem, miért, hogy ami jó lenne e hon polgárainak (nagyobb fizetéske, nagyobb nyugdíjacska, alacsony nyugdíjkorhatár), az nem jó Romániának? És ami jó a honnak, az holnap miért nem lesz jó nekem?
Pedig régebben még azt sugallták a közgazdák és filozófusok, hogy egy ország akkor gazdag, ha polgárai gazdagok. Most meg olyas­mit hallok ki a parlamenti csatazajból, hogy ha a polgárok job­ban élnének, mint most, akkor ebbe az ország belegebedne. Ám azért vannak az okosok, hogy ha harc árán is, de megegyezzenek. Úgy cselekedjenek, hogy az ország is virágozzék, és a polgárok is vígan éljenek. Segít rajtunk majd a nagy román gazdasági csoda és az IMF.
Most Băsescu fegyverszünetre, békességre szólította fel a törvényhozókat. Ők viszont tudják, ha békét akarsz: készülj a háborúra. Kisebb összetűzések történtek már a parlamentben. De egyelőre ez csak amolyan állóháború. Bár némi plakátháború is vegyült bele. Ez abban merült ki, hogy a ,,80 nem egyenlő 170-nel", ,,Anastase = csalás" és egyéb táblákat hordoztak körbe, mint véres kardot. Lökdösődtek is kissé, de vér még nem folyt. Miután a tanügyi törvényt nem sikerült elfogadtatni, Băsescu elnök és Markó Béla csak a saját haját tépte mérgében.
Egy idő óta a törvényhozásban a cirkusz állandó. Mert tudják a hon­atyák, amit az ókori rómaiak is: kenyér és cirkusz kell a népnek. És erejüket nem kímélve arra törekednek, ha már kenyeret nemigen tudnak biztosítani, legalább egy kis cirkusz legyen. Szép gesztus az is, hogy hadvezéreikért bármilyen áldozatra képesek. A kormánypártiak életük árán sem áldoznák fel Anastase Rober­tácskát, a képviselőház elnökét. Parlamenti harcok tekinteté­ben viszont van még mit tanulnunk másoktól. Csak a mostani, 2010-es évben is történtek világszerte a mienknél botrányosabb és harcosabb par­lamenti cselekmények. Például április végén Ukrajná­ban már odáig fajultak a dolgok, hogy a képviselők tojással dobálták egymást, mikor az orosz flotta Fekete-tengeri tartózkodásáról szavaztak. Tojások ellen esernyővel lehet védekezni legjobban, mint ahogy ezt egy március 15-én az akkori magyar miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc is tette. Aztán az ukrán parlamentben bedobtak egy füstbombát is. Ezek után kitört az általános káosz. De júliusban a tajvani parlamentben is zajlottak harci cselekmények. Ott egy gaz­dasági szerződés ratifikálásáról szólt a vita. Pró és kontra, különféle tárgyakkal dobálták egymást a képviselők, vízzel locsolkodtak, pedig húsvét rég elmúlt. Ezek után meg rugdosni kezdték egymást.
Szóval, ezekbe az országokba szervezhetnének tapasztalatcserét a mi politikusainknak, hogy ott, helyben szerezzenek információkat a követendő stratégia és a harci taktika kidolgozása érdekében.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 8
szavazógép
2010-11-16: Közélet - Farkas Réka:

Nyugdíjcsőd, s ami ide vezetett

A jelenlegi aktív dolgozók számára az jelenthetne megoldást a kényelmes, gondok nélküli nyugdíjasévek megteremtésére, ha befizetői lennének egy önkéntes nugdíjalapnak, és húsz-huszonöt év alatt összegyűjtenék az időskori megélhetéshez szükséges pénzt — véli Albert Álmos szenátor.
2010-11-16: Belföld - :

Hírsaláta

LEGJOBB FEJŐSTEHÉN AZ ÁLLAM. Elméletben elítélik a politikusok azon társaikat, akik az állammal üzletelnek, a valóságban pártállástól függetlenül sokan keresnek milliókat az ilyen típusú szerződésekkel.