A Kovászna Turizmus Rt. vezetőtanácsa azt javasolja a december 3-ra kitűzött részvényesi közgyűlésnek, hogy a vállalat törzstőkéjét a jelenlegi 10,3 millió lejről emeljék 15,5 millió lejre.
A tartalékok felhasználásával végrehajtott emelést megelőzően döntenének a részvények névértékének megváltoztatásáról, azaz a 2,5 lejes papírt annak megfelelő számú 0,10 lejessel váltanák fel. Ha a részvényesek jóváhagyják a javaslatot, a Rasdaq piacon is jegyzett cég 51,9 millió tízbanis új papírt bocsátana ki, melyet ingyenesen kapnának meg a tulajdonosok. A közgyűlés arról is határozni hivatott, hogy a vállalati fejlesztési stratégiát megváltoztassa. A részvényesek az áprilisi éves közgyűlésen azzal bízták meg a vezetőtanácsot, hogy 19,3 millió lejt ruházzon be az Őzike, Kovászna és Szarvas Szálló, a tündérvölgyi kemping, valamint a cég vendéglőinek felújításába.
A Kovászna Turizmus Rt. átlagban száz körüli személyt foglalkoztat, vezérigazgatója Otilia Stanislav, többségi tulajdonosa a brassói Transilvania Befektetési Társaság (SIF3), mely a részvények 85,6357 százalékát tartja a kezében. A részvények 14,0642 százaléka kisrészvényeseké, 0,3001 százaléka pedig az állami vagyonalapé.
A cég papírjait a Rasdaq piacon adják-veszik, október 29-én, az utolsó bejegyzett kereskedési napon a 2,5 lejes névértékű részvény egy tranzakcióban 1,61 lejes átlagáron cserélt gazdát, november 11-re viszont élénkült a forgalom: három adásvételt jegyeztek, s a részvény átlagára már 2,47 lejre emelkedett.
A vállalat vezérigazgatója a Bursa napilapnak arról számolt be, hogy az év első felében sikerült 660 000 lej tiszta nyereséget elérniük. Augusztus végéig 44,03 százalékos volt az ágyfoglalás, mindemellett az üzleti forgalmuk meghaladta a tervezettet.