SEVERIN CSAK TUDJA. Franciaország nincs abban a helyzetben, hogy kioktassa Romániát a korrupcióellenes harcról — véli a Szociáldemokrata Párt európai parlamenti képviselője. Adrian Severin szerint, ha ez a kritérium érvényesülne a schengeni övezeti tagság megszerzése és megőrzése terén, akkor a franciákat ki kellene zárni a belső határellenőrzést felszámoló országok közösségéből.
A politikus szerint a román hatóságoknak lobbizniuk kellene azért, hogy országunkat az eredetileg tervezett időpontban, márciusban felvegyék a schengeni tagállamok közé. Mint ismert, Franciaország és Németország azért ellenzi Románia (és Bulgária) felvételét, mert bár a tagság műszaki feltételeit teljesítette, nem tett meg mindent igazságszolgáltatási rendszere kifehérítéséért. (mediatica.ro)
NEM JÓ. Ötből négy ember úgy gondolja, hogy Románia mind gazdasági, mind politikai szempontból rossz irányba halad — derült ki az IRES közvélemény-kutatásából. Az ország jelenlegi helyzetével és saját sorsukkal az egyetemet végzett fiatalok a legelégedetlenebbek. (Ziare.com)
MEGFIZETTE A SZÖVETSÉG A TANÜGYI TÖRVÉNY ÁRÁT. Frunda György azt mondja, az RMDSZ-nek nincs miért kormányon maradnia, mert belátható időn belül — legalábbis az elkövetkező évben — az emberek életminősége nem javul. Frunda szerint akik úgy vélik, hogy a tanügyi törvény miatt az RMDSZ-nek a kormányoldalon kell maradnia, tévednek, ez a jogszabály valójában csak bizonyos hátrányos megkülönböztetéseket törölt, s az elmúlt egy év alatt az RMDSZ megfizette árát. Most a szövetségnek választói felé kell fordulnia — véli a szenátor. (Evenimentul zilei)
KELEMEN TERVEZ. Kelemen Hunor az oktatási törvény után a kisebbségi törvényt, valamint a régiók átszervezését tekinti elsődleges feladatának. Arra a kérdésre, hogy a helyhatósági választások közeledtével mekkora esélye van e két törvény elfogadásának, Kelemen azt mondta, a régiók átszervezése minden román párt érdeke, hiszen az összes fejlesztési régió megérett az átgondolásra. Ami a kisebbségi törvényt illeti, a politikus szerint tavasszal ismét napirendre kerül. (Paprika Rádió)
ERŐS LEJ KELL, A HITELEZÉS MÉG VÁRHAT. A jegybank célja ebben az esztendőben nem a hitelezés fellendítése, hanem az infláció mérséklése és az erős lej megőrzése — nyilatkozták az intézmény gazdasági elemzői. A jegybank idei inflációs célkitűzése 3,4 százalék. A Román Nemzeti Bank becslése szerint tavaly körülbelül 8 százalékos volt az infláció. (Ziarul Financiar)