Felvidéki tájékoztató füzet anyanyelvhasználatról

2011. január 12., szerda, Világfigyelő

Nyelvi jogok Szlovákiában — ez a címe annak a magyar nyelvű kiadványnak, amely a felvidéki magyarokat segíti az anyanyelvhasználatban.

Az útmutató újságok mellékleteként jelenik meg. Mikor és hogyan használhatom az anyanyelvemet? Hol lehet magyarul beszélni Szlovákiában? Mit tilt a nyelvtörvény, és kell-e félni a büntetésektől? — ezekre a kérdésekre ad választ a Fórum Intézet és az Anyanyelvünkért Polgári Társulás közös kiadványa. Az 52 oldalas útmutató kiadását a magyar Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, valamint a szlovák Miniszterelnöki Hivatal is támogatta. A tájékoztatót nyolcvanezres példányszámban ingyen juttatják el még a héten a szlovákiai magyarokhoz. Ebben egy szlovákiai magyar napilap és két hetilap segít. Tízezer példányt magyar rendezvényeken osztanak majd szét. A szöveg hamarosan olvasható lesz az interneten is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 184
szavazógép
2011-01-12: Világfigyelő - :

Mire jó az EU-elnökség?

Füzes Oszkár, Magyarország bukaresti nagykövete tegnap kijelentette, Magyarország nem használja a soros EU-elnökséget a tagállamokban élő magyar közösségek érdekeinek támogatására, mivel "sajnos, az EU-nak szinte semmi köze nincs az etnikai kisebbségek kérdésköréhez".
2011-01-12: Világfigyelő - Sylvester Lajos:

Az őszödi füljegy (Határhelyzetek)

Magyarország múlt századi történetében nem először fordult elő, hogy az önnön kebeléből kiszakadt ellenzék ellenségként fordul az ország ellen, előbb otthon szedi fel vesztesége miatti dühében az ól hídlását, majd segédletért a külföldi hasonszőrűséghez folyamodik, hogy messzibb hallatsszék a ricsaj, és tovább szálljon a szemet csípő porfelhő.