A közösségi háló nyerte el a helyi idő szerint vasárnap este Beverly Hillsben kiosztott Aranyglóbusz (Golden Globe)-díjat a drámai játékfilmek kategóriában a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók szavazata alapján. A film egyben elnyerte a legjobb rendezésért, forgatókönyvért és filmzenéért járó elismerést is.
Balra Jesse Eisenberg A közösségi háló főszereplője, középen Colin Firth, a legjobb színész VI. György király szerepében, jobbra Natalie Portman a Fekete hattyúban
A legjobb drámai filmszínésznőnek járó díjat az anyai örömök elé néző Natalie Portman kapta a Fekete hattyúban nyújtott alakításáért. A legjobb színész ugyanebben a kategóriában Colin Firth lett (aki a múlt héten kapott csillagot a Hírességek sétányán Hollywoodban — szerk. megj.) A király beszédének főszerepéért.
A Facebook közösségi oldalt megalapító Mark Zuckerberg élete ihletette film rendezője, David Fincher, forgatókönyvírója, Aaron Sorkin, valamint zenéjének két komponistája, Trent Reznor és Atticus Ross is a legmagasabb elismerésben részesült a gálán.
Musical-vígjáték kategóriában Annette Bening a The Kids Are All Right főszerepéért kapta meg a legjobb színésznőnek járó díjat, amelyben egy leszbikus pár egyik tagját személyesítette meg Julianne Moore oldalán. De az újságírói grémium ítélete szerint maga a film is kiérdemelte a maga műfajában a Golden Globe-ot. A musical-vígjáték alkotások legjobb férfi főszereplője Paul Giamatti lett a Barney’s version című filmmel, maga mögé utasítva a két szerepe miatt is jelölt Johnny Deppet.
A The Fighter című film duplázott: a két legjobb mellékszereplőnek járó díjat Christian Bale, illetve Melissa Leo vihette el.
A kétszeres Oscar-díjas és az amerikai filmakadémia díjára még négy alkalommal javasolt Robert De Nirót, aki több mint 70 filmalkotásban szerepelt, életművéért Cecil B. DeMille-díjjal jutalmazták.
A legjobb tévéfilm-főszereplőnek Al Pacinót választotta a külföldi újságírók grémiuma, aki a Dr. Halál sorozatban (You Don’t Know Jack) a híres eutanáziaorvost, Dr. Jack Kevorkiant játszotta. A televíziós drámák női főszereplői közül Katey Sagal kapta az elismerést, aki a Sons of Anarchy című, a férje, Kurt Sutter rendezte alkotásban egy motorosbanda főnöknőjének megszemélyesítője. Ugyanebben a kategóriában a férfiak közül Steve Buscemi vitte el a legjobbnak járó elismerést a Gengszterkorzó főszerepéért. (Sagal és Buscemi egyaránt először kapott Golden Globe-ot.) A szesztilalom idején játszódó Gengszterkorzót a legsikerültebb televíziós drámasorozatként is kiemelték. A legjobb televíziós minisorozat a hírhedt terrorista életét feldolgozó, Olivier Assayas rendezte Carlos lett. A vígjátéksorozatok közül a Glee — Sztárok leszünk! végzett az élen, amelyben Chris Colfer alakítását a legjobb mellékszereplő díjjal jutalmazták.
A külföldi filmek közül idén a dán Egy jobb világ kapta a Golden Globe-ot.
A legjobb dal a Dívában felcsendülő You Haven’t Seen the Last of Me lett. Az animációs filmek között a Toy Story 3 kapta az aranyföldgömb-plasztikát.
A Golden Globe-díjakat idén 68. alkalommal osztották ki. Az elismerések egészen a közelmúltig hagyományosan egybeestek az amerikai filmakadémia ítéletével, ám utoljára 2008-ban a Gettómilliomos esetében fordult elő, hogy egy film a külföldi tudósítók és az amerikai filmszakma szerint is a legjobbnak bizonyult. Az újságírók kedvence tavaly az Avatar, a filmeseké pedig A bombák földje volt. Az idei Oscar-gálát február 27-én tartják.