Szombat délelőtt a kézdivásárhelyi Gyűjtemények Házában a brassói Marin Crişu távcsöveket, látcsöveket, valamint román fém- és papírpénzeket, az átmeneti lejt bemutató kiállítása nyílt meg. Az érdekesnek ígérkező kiállítás megnyitóján nagyon kevesen vettek részt, mivel ezzel egy időben a céhtörténeti múzeumban is megnyitót tartottak.
A tárlatot Beke Ernő, a Gyűjtemények Házának tulajdonosa méltatta, mutatta be a gyűjtőt, a Cenk alatti városban élő Marin Crişut, aki jelvénygyűjtőként többször is kiállított Kézdivásárhelyen. Ezúttal több mint hatvan, zömében európai országokból és az Amerikai Egyesült Államokból származó, 1840 és 1945 között gyártott távcsövet és látcsövet állított közszemlére, amit az átmeneti lejt bemutató gyűjteményével egészített ki. A kiállítás legértékesebb darabja egy bronz katonai távcső, a legrégebbi pedig egy 1840-ben Franciaországban készített, Galileo típusú színházi látcső. Marin Crişu elmondta: a távcsöveket Brassó megyében szerezte be, az utóbbi időben pedig internetes árverések révén gazdagította gyűjteményét. Színházi látcsövekből alig néhány darabot sikerült megvennie, ezek nagyon drágák, legtöbbjük drágakövekkel díszített aranyból vagy ezüstből készült.
A megnyitón a Molnár Józsiás-iskola zenetagozatos tanulói, Fábián Csaba zenetanár tanítványai alkalomhoz illő zeneszámokat adtak elő. A kiállítás február végéig tekinthető meg.