A zenei, képzőművészeti nevelés nem csak azoknak válik javára, akik művészeti pályára készülnek, aki zenével él, annyi, mintha több nyelvet beszélne. A sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumban már első osztálytól bevezetik a gyermekeket a hangok, színek és formák világába, az ősszel induló magyar és román tannyelvű osztályokba jövő héten kezdik a jelentkezők válogatását.
Hagyományosan zene- és rajzosztályokat indítanak Háromszék egyetlen művészeti líceumában, ahol a gyermekeknek már az elemiben lehetőségük nyílik hegedűn, zongorán, fuvolán és gitáron tanulni, illetve rajz, festészet és mintázás órán fejleszteni képességeiket. Hetente két hangszerórán és egy zeneelméleten, illetve a rajzosztályosok is három szakórán vesznek részt az általános műveltségi tárgyak mellett, mindehhez az iskola tantermeit és hangszereit használják. Negyedik osztály után a diákok tanulhatnak csellózni, brácsázni, nagybőgőzni, trombitán, fagotton, harsonán, vadászkürtön, klarinéton és ütőhangszereken játszani, és már harmadik osztálytól részt vehetnek szakversenyeken.
Az idei első félévben az iskola tanárai ellátogattak Sepsiszentgyörgy óvodáinak előkészítő csoportjaiba, felmérték a gyermekek zenei-, illetve rajzkészségét, a tapasztalatokról tájékoztatták a szülőket is. Ez ellenben korántsem jelenti azt, hogy csak a megyeközpontból várnak elsősöket, a művészeti líceumba bárhonnan lehet jelentkezni a jövő héten kezdődő, február közepéig tartó képességpróbákra — erre az iskolára nem vonatkozik a körzetesítés.