A strasbourgi Európai Emberjogi Bíróság 2007. szeptember 27-én hirdetett ítéletet az Agache-ügyben. Frunda György ügyvéd-szenátor Reiner Antal, Paizs Ottó, ifj. Konrád János és Héjja Dezső nevében fordult a nemzetközi bírósághoz a román igazságszolgáltatás elmarasztalását kérve, amiért részrehajló volt, nem hallgatta ki a védelem tanúit, és tíz évig húzta az ügyet Romániában.
A Frunda György által 2001. szeptember 10-én benyújtott kérésben Héjja Dezső 45 000 és 15 000, Reiner és Paizs 40 000 és 10 000, Konrád pedig 30 000 és 10 000 eurós anyagi, illetve erkölcsi kártérítést követelt a román államtól. A nemzetközi bíróság, felülbírálva a bukaresti legfelsőbb bíróság döntését, Paizs Ottónak 4050, Reiner Antalnak 3000, Héjja Dezsőnek 1050, ifj. Konrád Jánosnak pedig 2000 eurónak megfelelő anyagi kártérítést ítélt meg. Ugyanakkor a román államnak perköltségként 1500 eurót kellett kifizetnie.
Reiner Antal nem érte meg a napot, amikor a nemzetközi bíróság a négy elítéltnek adott igazat. Az ötödik elítélt, Orbán Filip Daniella Kamilla nem fellebbezett Strasbourgban. A nemzetközi bíróság meglátása szerint a kivizsgálás, mely Reiner esetében három évig és négy hónapig, a másik három elítélt esetében hat évig és kilenc hónapig tartott, túl hosszú folyamatnak minősíthető.
A strasbourgi bíróságon a román államot elmarasztaló ítélet nyomán Frunda György ügyvéd-szenátor 2007. november 20-án iktatta a bukaresti Legfelsőbb Bíróságon az Agache-ügy két elítéltjének — Héjja Dezsőnek és Paizs Ottónak — a per-újrafelvételi kérését. Orbán Filip Daniella Kamilla és ifj. Konrád János, a másik két elítélt nem kérvényezte a per újratárgyalását. Paizs Ottó nevében fia, Ferenc járt el, mivel akkor még édesapja nevére érvényes letartóztatási parancs létezett, ezért nem léphette át a határt.
Az első tárgyalásra 2008. február 25-én, a negyedikre pedig 2009. január 26-án került sor a bukaresti Legfelsőbb Bíróságon. A taláros testület csak Paizs Ottó esetében hagyta jóvá a perújrafelvételt. Közel nyolc hónap kellett a bíróknak ahhoz, hogy összeállítsák a Romániában megszületett ítéletekből, illetve a strasbourgi Emberjogi Bíróság döntéséből álló kollázsszerű iratcsomót, mely szerint újratárgyalják Paizs Ottó kérését, aki 2009. szeptember 28-án Magyarországon, Tótkomlóson 76 éves korában elhunyt.
Hosszas időhúzás után a múlt esztendő novemberében az iratcsomó a bukaresti törvényszék II. büntetőjogi részlegére került alapfokú újratárgyalásra, ahol ez év február 15-én hirdettek ítéletet, megszüntetve ezáltal a per-újratárgyalási eljárást. Erre a tárgyalásra a Paizs családot nem idézték meg, de a napokban közölték a döntést, ami a megkérdezett jogászok szerint ellentmond a nemzetközi bíróság ítéletének, arra kötelezi néhai Paizs Ottó özvegyét, Paizs Majos Margitot, fiát, Paizs Ferencet és Tótkomlóson élő lányát, Pap Enikőt, hogy együtt fizessenek ki az Agache családnak ezer lej anyagi és fejenként Agache Ilonának és négy gyermekének 5000 lej erkölcsi kártérítést, amit az infláció arányában újraszámítanak a teljes összeg törlesztéséig. Ugyanakkor 200 lejes perköltség kifizetésére is kötelezik Paizs Ottó családtagjait.
Tegnap Paizs Ferenc elmondta: megfellebbezik az ítéletet, s azt sem tartaná kizártnak, ha valamelyik nap letartóztatnák, mondván, "édesapja le nem töltött börtönbüntetését is megörökölte".