Nem a tanárok által elmondott, megtanított tételek visszaadására, hanem az irodalmi művek értő olvasására és felhasználására fekteti a hangsúlyt a baróti Hermészkedő Műértelmező Vetélkedő — talán ezért is oly népszerű a középiskolás diákok körében.
A hét végén tizenkettedik alkalommal megszervezett vetélkedőn Kosztolányi Dezső és Mikszáth Kálmán életét és munkásságát dolgozták fel az Erdély minden jelentősebb településéről érkező diákok. Különdíjakat ajánlott fel a Látó és a Korunk szerkesztősége, valamint a korán elhunyt tehetséges irodalmár, Mikó András emlékét őrző alapítvány is. Dr. Berszán István, dr. Szabó Levente, dr. Balázs Imre József egyetemi oktatók, valamint a Látó irodalmi folyóirat munkatársa, Vida Gábor értekezletével tette érdekesebbé az eseményt.
Pénteken a városi művelődési ház nagytermében a Baróti Szabó Dávid Középiskola igazgatója, Dimény János köszöntötte az egybegyűlteket, s szólt a baróti líceumban évtizedek óta folyó, nagy hagyománnyal rendelkező magyar nyelv- és irodalomoktatásról. Az esemény egyik főszervezője, a baróti középiskola tanárnője, Kékesi-Keresztes Lujza a szövegértés és az értelmezés fontosságát emelte ki, dr. Berszán István egykori baróti diák azt kívánta, legyen élmény az irodalom tanulása. Váradi Izabella a tanügyminisztérium részéről arról biztosította a diákokat, hogy mind az új tanterv, mind az új tankönyvek összeállításakor nagyobb hangsúlyt fektetnek a kreativitás pártolására.
A dolgozatok megírása és a szóbeli vetélkedők után a kiértékeléseken kiderült: bár a versenyfeladatok okoztak némi fejtörést, de nagyon sok jó egyéni megközelítéssel is találkoztak az értékelők.