Kétszáz évvel ezelőtt az Erdélyi Egybegyűlt Rend törvényerejű rendeletbe foglalta a gyümölcsfák oltalmazását. 1810-ben ugyanis alig volt gyümölcstermés a gyümölcsösökben elszaporodott hernyók miatt. Szigorú büntetéseket írtak elő azoknak, akik nem tették meg a megfelelő intézkedéseket. Erről tanúskodik az alábbi levél:
"2083-as Guberniumi rendelet. Ezen Nagyfejedelemség egybegyűlt rendjei munkájának vizsgálása során gondoskodásukat arra is fordították, hogy a gyümölcsfák termésének olyan nagy ártalmára lévő hernyók maga idejében szedetessenek össze és pusztítassanak el. Azokra nézve, akik ezen közhaszonra szolgáló intézkedést elé mozdítani elmulasztanák, s ezáltal mind maguknak, mind másoknak kárt okoznának, az egész országban tartandó büntetéseket határoztatnak, melyek szerint a rest és maga idejében maga gyümölcsösében vagy szőlőjében lévő fáiról a hernyókat le nem szedető nemes embert 12 forintokkal, parasztot pedig 12 pálcaütésekkel büntetni, és mi mindannyiszor, valahányszor nyolcad napi intésre ebbéli kötelességét valaki nem teljesítené, múlhatatlanul megbüntetni megállapíttatott. Ezen határozást a Királyi Főigazgató Tanács maga is igen helyesnek és szükségesnek találván s magáénak tevén, mindhogy mostan éppen a múlt nyáron felettébb elszaporodott hernyók miatt méltán tartani lehet attól, hogy azon hernyók az idéni termésben nagy kárt fognak tenni. Elmúlhatatlannak látta ezen határozást kegyelmeteknek oly szoros parancsolat mellett értesítésre adni, hogy ezt minden haladék nélkül mindenütt jól és értelmesen kihirdetvén, egész erővel a hernyók szedésén levén, ezen határozás szerint mindenkit reá szorítsanak, és a nem engedelmeskedő, akár nemes, akár szabad, akár paraszt embereken a kiszabott büntetéseket mindannyiszor, valahányszor e részben kötelességüket teljesíteni elmulasztanák, statusok határozata szerint vétessék fel.
Kolozsvár, 7 Március 1811, Bánffi"
A gyümölcsösökben mindenki pusztította a hernyókat, nemes vagy paraszt egyaránt, mivel a büntetések nagyon szigorúak voltak. Valószínű, visszaélések is történhettek a hatóság részéről, mivel az összes hernyót összeszedni tökéletesen nem lehetett.
Az 1811. év a mezőgazdaságban jó évnek számított. Íme egy augusztusi kimutatás:
"Tabella — mely megmutatja, hogy ezen Nemes Háromszék és Miklósvár székben ezen 1811 esztendőben mindenféle gabonának minemű termése vala: búzából közepes termés, rozs közepes termés, törökbúza jó, árpa jó, haricska jó, zab jó, köles jó, széna jó.
1811. augusztus 14. Demén István, Vajna József"
Háromszéken tehát a lakosság nem éhezett, viszont a háború nagyobb adót követelt.