Nincs település Alsó-Háromszéken, ahol ne lenne emlékjel, melynél ne lehetne elhelyezni a kegyelet virágait. Ha késett is a tavasz, élő virág mindenütt jutott a kopják-emlékművek lábához, az egyre inkább feledésbe merülő síremlékekre.
Illyefalván a központi hősi emlékműnél Kádár Gyula történész, a falu szülötte Gál Dániel szabadságharcos életéről-munkásságáról beszélt, Fodor Imre polgármester a 163 évvel ezelőtti forradalom tanulságait sommázta, szavalt Petke Julianna. Az iskolások veretes ünnepi műsort készítettek, áhítattal és koszorúzással ért véget a szabadtéri ünnepség.
Aldobolyban szombaton a Gál Lajos Futókör fiataljaival közösen ünnepeltek a református templom emlékkertjében, ahol Török János illyefalvi nyugalmazott tanár méltatta 1848—49 helyi eseményeit.
Sepsiszentkirályban vasárnap Vida Dániel honvéd őrnagy emléktábla-avatója alkalmával az unitárius templomban emlékeztek a háromszéki önvédelmi harcra.
Kökösben a református templomban istentisztelettel kezdték az ünnepet. Szószéki szolgálatot végzett Bíró Attila helybeli unitárius lelkész. Díszmenet vonult a kökösi csata emlékművéhez, a kökösi hídhoz. Koszorúztak, beszédet mondott Sánta Gyula polgármester, igét olvasott Kovács Levente református lelkipásztor. Az ünnep előestéjén a kultúrotthonban Bordi Zsigmond Loránd, a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum régésze-történésze ismertette a kökösi csata történetét.
Uzonban a Tatrangi Sándor-iskola vezetősége és pedagógusai az iskola V—VIII. osztályos diákjai számára rendeztek a szabadságharchoz kapcsolódó történelmi vetélkedőt. Ezt követte az ünnepi istentisztelet a református templomban. Öt emlékműnél helyezték el a kegyelet virágait.
Templomi ünnepséggel és koszorúzással emlékeztek Sepsimagyaróson is. Igét hirdetett Szász Csaba református lelkipásztor.
Berde Mózsa szülőfalujában, Szentivánlaborfalván meghitt és bensőséges ökumenikus megemlékező ünnepséget tartottak. Prédikációt mondott Balla Barna komollói református lelkipásztor, a közös imát Nagy László Eörs plébános és Pap Mária helybeli unitárius lelkész-esperes koncelebrálta. Zászlókkal vonultak a résztvevők az unitárius templom előtti 1848-as emlékkopjához és a Berde-emléktáblához, ahol elhelyezték az emlékezés koszorúit. A helybeli iskola diákjai ünnepi műsort mutattak be. A kultúrotthonban fellépett a helybeli Székely István Kórus.