ROMÁN ARANYOSGYÉRES. A Kolozs Megyei Ítélőtábla március végén hozott végleges döntése érvénytelenítette a városi tanácsnak azt a két határozatát, amely a háromnyelvű – román–magyar–német – helységnévtábla kihelyezését rendelte el.
Az ítélőtábla döntése értelmében le kellene bontani a város be- és kijárataihoz tavaly nem kis erőfeszítés árán kihelyezett helységnévtáblákat. Erre előbb utóbb sor kerül, mert Aranyosgyéresen a magyarság számaránya nyolc százalék, a törvény pedig csak a húsz százalék fölötti kisebbségeknek engedélyezi az anyanyelvű táblák elhelyezését. Kolozs megye korábbi prefektusának állt nagyon útjában a tábla, s megtámadta arra hivatkozva, hogy az "ami nem tiltott, az szabad" elve nem tartható. (Transindex)
GYERMEK, NEM DAGANAT. Általános megdöbbenést keltett, hogy a Râmnicu Vâlcea-i kórházban a mellékhelyiségben jött világra egy öt és fél kilogrammos gyermek, akiről az anyán korábban elvégzett ultrahangos vizsgálat alapján azt gondolták, hogy hatalmas hasi tumor. A nő a kórházban lett rosszul, és úgynevezett "rohamszüléssel" hozta világra a gyermeket, akinek létezéséről maga sem tudott. A hatalmas baba sérülések nélkül élte túl, hogy beleesett a WC-kagylóba. (Realitatea)
NEM TETSZETT AZ ÁLLAMFŐNEK. Nem hirdette ki Traian Băsescu államfő az egyházak, illetve az általuk működtetett, szociális szolgáltatásokat nyújtó alapítványok, egyesületek pályázataira akár 80 százalékos állami támogatást biztosító jogszabályt, a dokumentumot visszaküldte a parlament elé újratárgyalásra. Az államelnök azt kéri, hogy a törvény határolja be pontosan és átláthatóan a szociális tevékenységek finanszírozásának szabályozását, s ne egy későbbi sürgősségi kormányrendeletben kelljen meghatározni a konkrét kereteket. (România liberă)
OLVASNAK AZ EMBEREK. Egy online könyvesbolt megrendelésére készült felmérésből kiderül, hogy a romániai internetezők 75 százaléka havonta legalább egyszer könyvet olvas. A hazai internetezők 23,1 százaléka igazi bibliofil: naponta olvasnak. 34,1 százalék heti egy-két órát olvas, 27,1 százalék kettő-négy órát, 19,7 százalék pedig több mint négy órát. Legkeresettebbek a sci-fik (16,3 százalék) és az életrajzi jellegű művek. (Udvarhelyi Híradó)