Veszélyes a dohányzás

2011. április 12., kedd, Közélet

A Baróti Szabó Dávid Középiskola XII B. osztályának huszonkét diákja vett részt a megyei közegészségügyi igazgatóság egészségnevelési osztályának

A tizenévesek lemondanak a cigarettáról programjában. A hathetes képzésen a diákok a dohányzás veszélyeiről, környezetromboló hatásáról és a lemondással járó előnyökről tanultak. Az érettségi előtt álló fiatalok részvétele nem volt hiábavaló: négy dohányzóból ketten lemondtak, egyikük már csak néha gyújt rá – tudtuk meg Kovács Alexandru pszichológustól és Lazar Klaudia asszisztenstől. Az egészségügyi igazgatóság munkatársai Barót főterén a járókelőknél mérték a szénmonoxid-szintet. A 19–72 év közöttiek eredményei az átlagosnál jobbak, a felső veszélyességi tartományba csak kevesen kerültek.(hecser)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2011-04-12: Közélet - Farkas Réka:

Viharos hétvége villany nélkül

Sok munkát adtak a hét végi szélviharok a villanyvállalatnak, pénteken és szombaton éjszaka minden emberük terepen volt, folyamatosan dolgoztak, hogy elhárítsák a károkat – mondta el Józsa Csaba mérnök, a Kovászna megyei áramszolgáltató tavaly kinevezett igazgatója.
2011-04-12: Közélet - :

Tornyosodunk

Nemcsak a gondok s a bajok tornyosodnak Cófalván, hanem a mobiltelefon-átjátszó tornyok száma is sokasodik.