MagaslesA nagy szombati tüntetés

2011. április 13., szerda, Világfigyelő

Hét végén Budapesten tanácskoztak az Európai Unió pénzügyminiszterei a portugáliai helyzet miatt. Láthatólag a gazdasági válság korántsem ért véget, a görög és az ír összeomlás után most Portugália is 90 milliárd eurós segélycsomagért fordult az unióhoz, s egyre aggasztóbb a helyzet Spanyolországban és Olaszországban is. Ugyancsak a magyar fővárosban került sor a 34 éve áldásosan működő gazdasági és fejlesz­tési szervezet évi közgyűlésére.

Az eseményekre nemcsak a politikusok, hanem, amint azt megszokhattuk, a szakszervezetek is felkészültek. Az egyre aktívabb magyar szakszervezetek összehangolt tüntetésén a rendvédelmi dol­gozókon át a vasutasokig és a tűzoltó­kig, egészségügyig, tanügyig úgyszólván minden nagy magyar ágazati szakszervezet képviseltette magát, és ami még fontosabb, jelen voltak az Európai Szakszervezeti Együttműködés képviselői is, egyrészt, hogy szolidaritásukról biztosítsák a magyar szakszervezeteket, másrészt meg az ebben az időpontban tárgyaló pénzügyminiszterek figyelmét is fel szerették volna hívni a válság súlyos, ma még beláthatatlan következményeire. Hiszen a bajok már Európa fejlettebb régióiban is jól érzékelhetőek, a pénzügyi és a gazdasági válság hatására minden országban folyamatosan nő a munkanélküliség, csökkennek a reálkeresetek, aminek következtében elbizonytalanodnak a munkavállalók, egyre nehezebb és egyre kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülnek. A résztvevők számát illetően megoszlanak a vélemények, de egy bizonyos, több tízezren voltak, és ehhez fogható demonstrációra a magyar fővárosban 2000 óta nem került sor. A Munkát akarunk!, Enni akarunk! s más hasonló feliratú transzparensekkel vonuló demonstrálók a magyar és európai munkavállalók munkaadókkal szembeni növekvő kiszolgáltatottságára hívták fel a figyelmet. A tüntetés békésen zajlott, atrocitásokra nem került sor.
A magyar kormány egyetértett a tiltakozókkal, ők sem akarnak megszorításokat, hangsúlyozták, de a szakszervezeti vezetők – azokban a tévéműsorokban, ahol egyáltalán szóhoz jutottak – felpanaszolták, hogy az együttműködés leghalványabb jeleit sem tapasztalták, ősz óta a kormány képviselői nem ültek le tárgyalni és egyeztetni az ágazati szakszervezetek képviselőivel az égető problémákról, sőt, jelentékenyen szigorodott a sztrájkjog is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 134
szavazógép
2011-04-13: Világfigyelő - :

Esély a Széll Kálmán-terv (Magyarország)

Most mindenki Magyar­országot szereti – állítják a londoni Morgan Stanley befektetőház közgazdászai, akik úgy vélik: hosszú idő óta az Orbán-kormány reformprogramja a legjobb esély arra, hogy a strukturális gyengeségeket kezelje.
2011-04-13: Világfigyelő - Farkas Réka:

Röviden

Segítséget kérnek a líbiai felkelők
A líbiai felkelők egyik képviselője azt mondta tegnap Luxembourgban újságíróknak, hogy Moammer Kadhafi fegyveresei eddig tízezer embert öltek meg a harcok során.