Lám, hátránya is van a városi alárendeltségű településnek, mert nem tudunk önállóan pályázni – mondta Benedek Csaba, aki Bibarcfalvát képviseli a baróti tanácsban. A helyi kultúrotthonról van szó, ahol lenne még tennivaló – bár igaz, hogy állnak még gyengébb állapotban lévő kultúrházak is a város területén. Be kellene kötni a vizet az évek óta elkészült illemhelyre. A vezeték az udvaron halad át, nem csak a családorvosi rendelőt, hanem az új tejcsarnokot is csatlakoztatták hozzá.
A faluban ugyanis új tejcsarnok létesült. A tevékenysége fontosságára ráébredő helybeli szarvasmarhatartó egyesület a kultúrotthon alagsorában a követelményeknek megfelelő tejcsarnokot alakított ki, melyre most kapták meg a hivatalos működési engedélyt. Mint megtudtuk, az egészségügyi rendőrség betiltotta a régi csarnok működését. – Egy ideig a magyarhermányi csarnok vette át a tejet, de a vele kötött egyezség dugába dőlt, mert jelenleg is több mint húsz családnak tartozik a tej árával. Lépni kellett – derült ki a Benedek Dávid egyesületi elnökkel folytatott beszélgetésből –, mert a nyolcvan fejőstehén tejének értékesítése sok bibarcfalvi családnál létkérdés, s úgy néz ki, hogy az elkövetkezőkben növekedni fog az állatlétszám. Napok kérdése, hogy az új csarnok beinduljon, változatlanul a baróti tejfeldolgozónak adják majd a tejet.
A Jázmin Panzióba, ismerősökhöz kopogtattunk be, ahol a nyugdíjasklubról érdeklődtünk. Kiss Hajnal nyugalmazott pedagógus elmondta, átköltöztek a Bartalis Ferenc Elemi Iskola emeleti termébe. Az épület tetőzetét tataroztatta a megyei tanfelügyelőség. A szülők kérik és remélik, hogy folytatják az ingatlan korszerűsítését, mert a gyerekek jelenleg az iskola alagsorában tanulnak.