Minden remény adott, hogy a síszezon kezdéséig Kovásznán legalább fél kilométeres, felvonóval ellátott pályát vehessenek birtokba a síkedvelők – jelentette ki Lőrincz Zsigmond polgármester.
Az egykori sípályán ma már fiatal fenyőfák emelkednek. Kivágásukhoz az erdészeti felügyelőség engedélye szükséges, amit a napokban kapott meg az önkormányzat. A fák eltávolításával sietniük kell, ugyanis május tizedikén érkezik az Olaszországból, másodkézből vásárolt sífelvonó.
Az egy kilométeres, dupla soros felvonó 22 000 euróba került, ami jóval kevesebb, mint a korábban Svájcból ajándékként ígért sílift. Ennek leszerelését meg kellett volna fizetni, ami több mint háromszázezer svájci frankos költséget jelentett volna – ennyit kellett volna fizetni, hogy a szerelvényt a hegyről helikopterrel a kamionút mellé szállítsák.
Decemberig működőképes lesz a sípálya ötszáz méteres szakasza, majd a munkálatokat addig folytatják, míg elérik a tervezett egy kilométeres hosszúságot – mondta a polgármester. A fejlesztési minisztérium honlapján meghirdették a versenytárgyalást a sípálya felé tartó Fenyő utca korszerűsítésére is.