Lucky Nünükéi

2011. május 6., péntek, Közélet

A megyeszékhelyi Szent György-szobor, azaz Süsüke vagy Nünüke ihlette Lukács Sándor alias Lucky legújabb karikatúráit, melyeket a Szent György-napokra készített és állított ki a Sugás vendéglő Kifli galériájában.

A tegnapi megnyitón László Károly színművész, azaz Puki bácsi párhuzamot vont a kabaré és a karikatúra között, majd utóbbiról szólva elmondta, a legerősebb ember is fél attól, hogy nevetnek rajta. Napóleon egyetlen dologtól félt: az élctől. A több nemzetközi díjjal rendelkező Lucky meg nevettet, s az jót tesz a szemlélőnek, gyógyító hatása van. Puki bácsi egyfajta Szent György-lovagnak nevezte a karikaturistát, hiszen lándzsa van kezében, azzal harcol, de ez a fegyver a ceruza, melyet fej és szív működtet. A Nünüke, a város (k)réme című tárlat vasárnap estig látogatható.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2011-05-06: Közélet - Mózes László:

Hobo szentgyörgyi zenészekkel koncertezik

Henning János felvétele
Unokáim lehetnének ezek a srácok – mondta tegnapi sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján Földes László, azaz Hobo annak kapcsán, hogy a Szent György-napi nagyszínpadi koncerten négy sepsiszentgyörgyi és egy marosvásárhelyi zenésszel koncertezik.
2011-05-06: Közélet - Mózes László:

Fiatalos programok a sátorban

Harmadik éve, hogy magyar és román fiatalok Szent György-napok alkalmával háromnapos, sátoros programsorozatot szerveznek: a HÁRIT és a Román Fiatalok a Közösségért szervezetek ifjúsági sátra ma délutántól számos színes, változatos programmal várja a Park vendéglő előtti kis téren az érdeklődőket. Lesznek vetélkedők, fotókiállítás, közönségtalálkozó zenészekkel – mások mellett Ganxsta Zolee és a Kartel, Keresztes Ildikó, Nagy Feró, illetve három megasztár – s végül, de nem utolsósorban, tűztánc.