Schwarzenegger terminátora

2011. május 21., szombat, Magazin

Az Arnold Schwarzenegger szerelemgyereke körüli botrány újabb fejleményeként az amerikai média a titokzatos szeretőre összpontosít, hogy megpróbálja feltárni Hollywood egyik legjobban őrzött titkát.

Több riporternek is sikerült kiderítenie, hogy Mildred Ba­ena ötvenéves elvált asszonyról van szó, aki házvezetőnő volt Schwarzeneggeréknél, és bejelentett lakóhelye a közép-kaliforniai Bakersfield. Némely jelentések szerint az ottani házat a kormányzó vette neki tavaly. A bakersfieldi ingatlan környékét szerdán televíziós stábok és riporterek özönlötték el, de senkit sem találtak otthon. Schwar­ze­negger szóvivője minden kommentárt megtagadott. A hírességekkel foglalkozó TMZ.com című weblap viszont közzétett egy születési anyakönyvi kivonatot, amely azt látszik meg­erősíteni, hogy a gyermek fiú, aki 1997 októberében született, vagyis most 13 éves. Ha ez állja a helyét, akkor a volt kormányzó házasságon kívüli gyermeke alig egy héttel azután született, hogy Maria Shriver, Schwarzenegger felesége világra hozta negyedik közös gyermeküket, Christophert.
Közben a komikusoknak "szüret" az ügy, amelynek főszereplőjét már csak Sperminátorként emlegetik. Schwarzenegger régi cimborája, Jay Leno kedden a The Tonight Show-ban csak annyit mondott: "Egészen megdöbbentő, hogy több mint egy évtizeden át titokban tartotta ezt. Sosem gondoltam volna, hogy ilyen jó színész."
Schwarzenegger és felesége má­jus 9-én jelentette be, hogy 25 évnyi házasság után különválnak. A volt kaliforniai kormányzó egy hét­tel később a Los Angeles Timesnak elmondta, azután mondta el feleségének a több mint tíz éve született gyerek létét, hogy január elején távozott a kormányzói székből.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2011-05-21: Magazin - :

Ostoba figyelmeztetések

"A lenyelt tollkupak akadályozhatja a légzést!" – ez az egyik döntős fogyasztófigyelmeztető termékfelirat az idén. A viadal az ostobaságról szól, mármint a gyártók általi "túlfigyelmeztetésről". Természe­tesen az Egyesült Államokban dívik a verseny, más országokban nincs széles lehetőség olyan mondvacsinált perekre, melyekben azzal érvel a felperes ügyvédje, hogy a gyártó termékén nem figyelmeztetett kellően a lehetséges veszélyekre.
2011-05-21: Múltidéző - Kádár Gyula:

A székely társadalom (A székelység lélekszáma a 16–17. században)

A székely közösség létszáma az 1500-as évek elején 112 625 főre tehető, ez a 16. század végére, 1595-ig minden bizonnyal megközelítette az Erdély története I. (1988), illetve az Erdély rövid története (1989) című, ez ideig legteljesebb összefoglaló történelmi kiadványokban emlegetett 160 000 fős lélekszámot. Ezt elfogadhatónak tartom, de történelmi tény az is, hogy a székely népesség száma 1595 és 1613 között mintegy 25százalékkal visszaesett.