Három új díszpolgár

2011. június 1., szerda, Közélet

A tegnap tartott rendkívüli tanácsülésen Barót tanácsa egyöntetű szavazattal fogadta el a Nagy István polgármester által előterjesztett díszpolgári cím adományozására vonatkozó határozatot.

Kitüntetésben részesül a Baróti Szabó Dávid Középiskola legendás orosz szakos tanára, Boér Imre, a Dr. Simonffy Sámuel Alapítványt kezdetektől támogató Jakab Gábor mérnök és a középiskolát évtizedeken keresztül szolgáló magyar szakos tanárnő, Tatár Zsuzsanna. A tevékenységüket elismerő okleveleket a Barót Napok megnyitóját követően, pénteken adják át, és ugyanakkor hangzanak el a laudációk is. (hecser)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 519
szavazógép
2011-06-01: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Nincs uborkavész

Egyelőre nem kell aggódni, már a határon szűrik a nagy tételben behozásra szánt zöldség- és gyümölcsszállítmányokat, és minden eladóhely állandó felügyelet alatt áll – közölte dr. Sikó-Barabási Sándor.
2011-06-01: Közélet - :

Pünkösdkor nem érettségiztetnek

Öt nappal az érettségi megkezdése előtt az oktatásügyi minisztérium módosította a vizsganaptárt, a pünkösd másodnapjára tervezett, számítógépes ismereteket ellenőrző szóbeli próbát hétfő helyett pénteken, június 10-én tartják. A vizsgát előkészítő tevékenységeket ennek megfelelően szintén korábban végzik el, 9-én, illetve 10-én. (fekete)