A bécsi Kapucinus templom kriptájában, a család hagyományos temetkezési helyén helyezik végső nyugalomra a hétfőn elhunyt Habsburg Ottó földi maradványait július 16-án.
A szívurnát másnap a Pannonhalmi Bencés Főapátságban helyezik el. IV. Károly magyar király (I. Károly néven osztrák császár) legidősebb fiát családja körében, a bajorországi Pöckingben érte a halál 98 éves korában. A Németországban kezdődő, tizenhárom napon át tartó gyászszertartások Ausztriában folytatódnak, és Magyarországon érnek véget.
Habsburg Ottó holttestét kedden ravatalozták fel Pöckingben. Mielőtt végső nyugalomra helyeznék, felesége, a tavaly elhunyt Regina Habsburg holttestével együtt előbb Münchenben, majd jövő kedden a mariazelli bazilikában is felravatalozzák. Mariazellben jövő szerdán Egon Kapellari grazi katolikus püspök celebrál gyászmisét az elhunyt Habsburg Ottó és felesége lelki üdvéért.
Mariazellből július 14-én, csütörtökön szállítják át a földi maradványokat az osztrák fővárosba, a belvárosi Neue Markton álló Kapucinus templomba, és ott ismét felravatalozzák a koporsókat.
A Kapucinus templom egy kolostorral együtt a XVII. század első felében épült Anna királyné, II. Mátyás felesége végrendelete szerint. 1633 óta szolgál a Habsburgok temetkezési helyéül. Közel 150 sír található többször is bővített kriptájában, kevés kivétellel uralkodóké és családtagjaiké. Itt található Mária Terézia és férje, Lotharingiai Ferenc szarkofágja, csakúgy, mint I. Ferenc, I. Ferenc József és Erzsébet királyné, valamint fiuk, Rudolf sírhelye.
1989-ben itt temették el Habsburg Ottó anyját, Zita magyar királynét és osztrák császárnét. Habsburg Ottó apját, az 1922-ben száműzetésben elhunyt Károlyt Madeira szigetén temették el.
Július 16-án a Szent István-székesegyházban (Stephansdom) Christoph Schönborn bécsi érsek celebrál gyászmisét, amelyet a Kapucinus templomig tartó gyászmenet követ.
A család közlése szerint július 17-én, vasárnap Budapesten a Szent István-bazilikában szintén gyászmisét tartanak, mielőtt a szívet tartalmazó urnát elhelyezik a Pannonhalmi Bencés Főapátságban. Habsburg Ottó kérése volt, hogy szívurnája Pannonhalmán legyen, ahol bencés diákként tanult és érettségizett magyar nyelven.