NEM FIGYELTE ŐKET A NAGY TESTVÉR. A sikeres érettségi vizsga éllovas három megyéjében (Suceava, Hargita és Konstanca) a vizsgáztató termekben nem szereltek fel videokamerákat – írja a România liberă. A tanfelügyelőségek és a megyevezetések arra hivatkoznak, hogy nem volt pénzük. A kamerák a folyosókat, a bejáratokat figyelték. Azokat még év közben szerelték fel az iskolákban. Az igazság az, hogy a minisztérium nem kérte a videokamerák felszerelését, csak a felügyelet szigorítását, s az eddigi felmérések szerint mintegy kilenc megyében nem kamerákkal figyelték az érettségizőket.
MIÉRT TITKOSAK? Érthetetlen, miért nem engedik meg az érettségi vizsgán elhasalt és az eredményt megfellebbező diákoknak, hogy megnézzék dolgozataikat – fejtegette több bukott maturandus a hírtelevíziókban. Ugyanez a helyzet a nyolcadik osztály után szervezett képességvizsgával is. Ha a gyermek újraolvashatná dolgozatát, lehet, egy életre megjegyezné, mit rontott el.
TÉVEDNI TANÁRI DOLOG. Nagybányán az óvások benyújtása után kiderült, hogy három tanulónak elírták a jegyét, legdrámaibb annak a fiatalembernek a helyzete volt, akinél a 9,20-as fizikajegy helyett 2,20-at függesztettek ki. (Puterea)
A TÖBBSÉG NEM ÉRT EGYET A TERÜLETI ÁTSZERVEZÉSSEL. Friss közvélemény-kutatást mutatott be az Antena 3 televízió kedd este. A CCSB által készített felmérés szerint a megkérdezettek 77 százaléka azt mondja, hogy Románia nem jó irányba halad, 14 százalék helyesli ezt az utat, 9 százalék nem válaszolt. A legnépszerűbb politikus Sorin Oprescu, Bukarest főpolgármestere és Mugur Isărescu, a jegybank kormányzója 46–46 százalékkal, Crin Antonescu 37 százalékot ért el, Victor Ponta 35-öt, Traian Băsescu és Emil Boc 11–11 százalékot. A választásokon csak a megkérdezettek 38 százaléka venne részt, 47 százalék nem, 15 nem tartózkodik az országban. A szocdem–liberális szövetség 58 százalék szavazatra számíthat, a kormánypárt 19-re, a be sem jegyzett Nép Pártja 9-re, az RMDSZ 5-re, a Nagyrománia Párt a bejutási küszöb alatt áll, 4 százalékon. Arra a kérdésre, hogy egyetért-e az ország területi-közigazgatási átszervezésével, a megkérdettek 29 százaléka igent mondott, míg 59 százalék nemet, 12 százalék nem válaszolt.