VADIM TENGELYE. C. V. Tudor egy-egy jól sikerült diverzióért a lelkét is eladná, emellett nagyotmondásairól legendák keringenek.
Most épp azt találta ki, hogy Tusványos után a Tündérvölgyben lévő kastélyban találkozott Traian Băsescu és Orbán Viktor, háromórás beszélgetésük alatt öt liter hatvanfokos pálinkát ittak meg, s megegyeztek, hogy Maros, Hargita, Kovászna, Fehér és Arad megye egy régióba fog tartozni, s úgynevezett korridort képeznek Magyarország felé. Tudor attól tart, hogy így Magyarország bekebelezi Erdély e részét. A Băsescu–Orbán–Tőkés tengely végveszélyt jelent Romániának, de ez a tatár származású államfőt mit sem érdekli – harsogja a román bárd. (Antena3)
TÁBLAHÁBORÚ KOLOZSVÁRON. Többnyelvű öntapadós feliratokat ragasztott a kolozsvári Mátyás-szoborcsoport előtti, Iorga-idézetet tartalmazó bronztáblára egy magyar származású holland állampolgár. A helyi rendőrség eltávolíttatta a matricákat. "Hol marad a magyar felirat? Mi is itt élünk! Törvényadta jogunk van az anyanyelvünkhöz!" – ez a szöveg állt az egyik matricán, amelyet Landman Gábor, az amszterdami székhelyű Európai Magyar Emberjogi Alapítvány Közép-Európa elnevezésű szervezet képviselője ragasztott a Mátyás-szoborcsoport előtt a gyepen található bronztáblára. (Krónika)
DOLGOZIK AZ ALVILÁG. Molotov-koktélt dobtak egy iaşi-i üzletember házára, aki annak idején tanúskodott a hírhedt Corduneanu-klán ellen. 2010-ben az úgynevezett Corduneanu-klán 27 tagját vitte bíróság elé a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT). A Iaşi megyei bűnbanda nemzetközi szintű maffiahálózatot működtetett, külföldön dolgoztattak román állampolgárokat, többüket erőszakkal fogva tartották, prostitúcióra, koldulásra és lopásra kényszerítették. A klán vezére Constantin Bogdan (volt Corduneanu, ám felvette felesége nevét) egykori élsportoló, egyben a szervezet legidősebb tagja. Idén májusban őt és a szervezet tizenegy tagját szabadlábra helyezték. (Adevărul)
ÖNÁLLÓ LETT A NAGYVÁRADI MAGYAR SZÍNHÁZ. A Bihar megyei prefektúra törvényesnek nyilvánította azt a határozatcsomagot, amely kimondja a nagyváradi magyar színház létrejöttét. A színház ettől kezdve önálló jogi személy, melyen belül három magyar alintézmény működik: a Nagyvárad Néptánccsoport, a Liliput Bábszínház és a Szigligeti Társulat. A román társulat külön, Nagyváradi Színház néven működik tovább. Jelenleg a vagyonmegosztás, a leltározás, az adminisztratív munkák zajlanak. (Kossuth Rádió)