Ritka alkalom, hogy annyi filmes szakember és tanonc jusson egy négyzetméterre Háromszéken, mint a napokban.
A film és animáció világának félszáz megszállottja lepte el Sepsibesenyőt, ők a tizedik Filmtett Alkotótábor lakói és mindenre elszánt filmkészítői.
Mindegy, hogy földbe ásva kell teljesíteni színészi feladatot, bravúros trükkökkel képernyőre varázsolni a képzelet szülte valóságot, nem létező dolgokról elhitetni, hogy azok léteznek, vagy netán a legelképesztőbb hanghatásokat kell előállítani animációs képanyag kísérőjeként, ebben a táborban nincs lehetetlen. Ezt várják el a résztvevőktől a csoportvezetők, akik a szakma ismert és elismert hazai, illetve magyarországi képviselői. Ha leegyszerűsítenénk a táborlakók bemutatását, csak annyit kellene mondani: négy kisjátékfilm, hét animáció és egy színészi produkció stábjai költöztek Besenyőre, rendezők, operatőrök, hangosítók, vágók, színészek, forgatókönyvírók, producerek, gyártás- és felvételvezetők rendezkedtek be tíznapos alkotómunkára. Csakhogy a magyarországi és hazai fiatalok, köztük háromszékiek is, nem mind képzett filmesek, többségük éppen azt szeretné megtudni, valóban ez a pálya-e, amit érdemes választania, ezért teszi próbára saját képzelőerejét, alkotókészségét.
Ehhez teremt lehetőséget a Filmtett-munkacsoport, amely Erdélyben egyedüliként működtet magyar filmes portált, rendelkezik dokumentumfilmes adatbázissal, működtet pályázati figyelőt, és egyéb filmes tevékenységei mellett évente megszervezi a besenyőihez hasonló alkotótábort, amelynek mai oktatói között olyanok is akadnak, akik egykor ugyanilyen táborban ismerkedtek a szakma első lépéseivel. A Filmtett-tanműhely egyfajta filmes szabadegyetem fiatalok számára, az itt születő és kivitelezett ötletek akár előzményei is lehetnek későbbi nagyjátékfilmeknek.