A múlt csütörtöki hivatalos nyitány után szűk héttel máris gazdára talált az első kétezer közösségi kártya, a hírek szerint az egyik üzletben majdnem hajbakaptak az utolsó darabokért az igénylők.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány kezdeményezésének sikere minél sürgősebb folytatásra ösztönzi a szervezőket, akik újabb adag kártya gyártását rendelték meg. Mivel a kártyákat az Egyesült Államokban állítják elő, az akció előreláthatólag szeptemberben folytatódhat.
Mint ismeretes, olyan törzsvásárlói kártyáról van szó, amely a helyi közösség támogatását célozza. Használatakor a vásárló egyszázalékos kedvezményben részesül, amelyet a partnerüzletek – első körben a Bertis és a Merkúr üzletlánc egységei – újabb egy százalékkal fejelnek meg, utóbbi összeg pedig a HKA közösségi programjainak finanszírozását segíti. Az első tapasztalatok alapján fontos újra egyértelműsíteni: a kártya kizárólag készpénzes és bankkártyás kifizetés esetén használható, étkezési jegyekkel való fizetés esetén, illetve dohánytermékek vásárlásakor nem.
A program háromszéki sikerét érzékelteti, hogy az ötletgazda Székelyudvarhelyen két év alatt regisztrálták az első háromezer kártyatulajdonost.