Százöt játékelemet kínáló, két gyermek- és négy felnőttpályás kalandpark varázsolja vonzóvá immár több mint egy éve nem csak a téli sportok kedvelői számára Hargitafürdőt. A Balu Kalandparkot öt éven belül megtérülő befektetésnek szánták, amely már az első évben beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
A kalandpark kihívásai, a több méter magasban zajló ügyességi gyakorlatok eredetileg a francia idegenlégió tagjainak kiképzését szolgálta – természetesen biztosító hámok és karabinerek nélkül –, és légiós veteránok révén jelent meg a szórakoztatóiparban. A hargitafürdői kalandpark több tekintetben is kelet-európai "legnek" számít, de leginkább a tiroli csúszópálya révén, amely a hajdani kaolinbánya tava fölött siklik közel ezer méteres hosszúságban. A szinte valamennyi részletében belátható pálya eddigi csúcsa a napi négyszáz főt valamivel meghaladó látogatottság, ami a maximális befogadóképességhez közelít. Balesetveszélyes tolongás azonban elképzelhetetlen, mivel csak száz biztonsági hevedert osztanak ki egyszerre, a különböző pályákon pedig csak akkor szabad elkezdeni a következő elemet, ha az előbbi "versenyző" már biztonsággal átért a következő pihenőre. Ha meg valami gubanc akad, a szolgálatot teljesítő alpinisták nem csak tanáccsal, de tényleges beavatkozással is egykettőre lehetővé teszik a továbbhaladást.
"Amikor a szakemberekkel először megnéztük a terepet, olyan természeti adottságokat fedeztünk fel, amelyekről tudtuk, ki kell használnunk, így találtuk ki a tiroli csúszópályát, amely átível a régi kaolinbányán – mondta Kristály Péter ügyvezető, a kalandpark egyik megálmodója. Gyönyörű fentről a táj, aki áthalad fölötte, sokkal inkább izgalmasnak, mint félelmetesnek érzi a pályát."
Az indulásnál az alpinista felvigyázók ismertetik a résztvevőkkel a tudnivalókat: mit hová kell rögzíteni, majd mindenkinek kötelező végigmennie egy egyszerű gyakorlópályán. Aki azt teljesíti, mehet tovább a nehezebb mászófelületekre. A megfelelő biztonsági szabályok betartása esetén a pálya veszélytelen. A hevedereket három órára bérelhetik ki az érdeklődők, felnőtteknek 40, gyerekeknek (14 éves korig) 30 lejbe kerül egy forduló. "Több mint 200 000 eurós befektetésről van szó, ami reményeink szerint meghozza gyümölcsét, és egyre több turistát vonz majd Hargitafürdőre. Öt éven belüli visszatérüléssel számoltunk, az első év tapasztalatai ennek realitását alá is támasztották. Az első két évben igazából nem lehetnek nagyobb költségeink, erre az időtartamra érvényes ugyanis a pályaépítő által biztosított jótállás."
A kalandpark reggeltől estig nyitva tart, csak szélsőséges időjárás – vihar és villámlás – esetén rendelik el a pálya kiürítését, mivel a dróthuzalok villámhárítókként működnek. A pálya mínusz két Celsius-fok felett működőképes, így az időjárástól függően kora tavasztól akár késő őszig is használható.
Az elmúlt hét végén tartott 3. Hargitafürdői Borvíznapokra elkészült a térség első magashegyi kerékpárpályája is. A 6,8 km-es kövezett, hengerelt, átereszekkel ellátott kerékpárút a Csipike-sípálya és a Balu-park közötti részről indul, és ugyanoda érkezik vissza. Az utat bárki bérmentesen használhatja, hamarosan kerékpárkölcsönzőt is működtetnek majd.