Tej és kifli iskolakezdésre

2011. szeptember 1., csütörtök, Közélet

Elméletileg lesz tej és kifli az iskolákban tanévkezdés után. A tej-kifli program központosításának lebontását a koordináló megyei tanács már tavaly elkezdte, idén tovább folytatta.

A kifli beszerzését az előző évekhez hasonlóan a helyi önkormányzatok oldják meg. Ezzel az a cél, hogy helyi vállalkozókat juttassanak helyzetbe. Így itthon maradhat a pénz, ugyanakkor a kiszolgálás is hatékonyabb, az ellenőrzés pedig könnyeb­ben meg­old­ható. A tej háromnegyedének elosztását a megyeháza végzi. A versenytárgyalást a tavalyhoz hasonlóan a Dorna Rt. nyerte meg. Időben vannak – közölte érdeklődésünkre Henning László, a megyei tanács alelnöke –, már csak a szerződéskötés van hátra, iskolakezdésre érkezhet a tej. Tizenkét közigazgatási egység, köztük Kézdivásárhely és a Bodza-vidéki önkormányzatok a kiflihez hasonlóan a tej beszerzését is maguk oldják meg.(sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 548
szavazógép
2011-09-01: Közélet - Fekete Réka:

Utolsó esély középiskolába jelentkezőknek

Tizennégy osztálynyi hely még szabad a háromszéki középiskolákban, holnap az utolsó lehetőség, hogy a jelentkezők ezekből válasszanak. Az elméleti középiskolákba legfennebb még egy-két tanulót vesznek fel, a szakképző osztályokban ellenben tucatjával maradtak üres helyek.
2011-09-01: Közélet - :

Állásvásár fiatal végzősöknek

Nemcsak munkanélküli-segélyt, hanem álláslehetőséget is próbál kínálni a megyei munkaerő-foglalkoztatási hivatal a frissen végzett középiskolás diákoknak, illetve egyetemistáknak.