A munkapiaci kihívásokra való felkészülés, az ezt szolgáló oktatási rendszer állapota képezte a témáját annak a konferenciának, amelyet a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron Termében rendeztek.
A Magyar Szakképzési Társaság Háromszéki Tagozatának szervezésében zajló "A munka világa – szakmai kihívások, válaszok és változások" elnevezésű fórumon az előadók – és az előadások végén a hallgatóság – igyekezett körüljárni a szakmai oktatás alapos fejlesztésre váró területét. A tanulságos párhuzamok azonosítását segítette elő az MSZT elnöke, dr. Szenes György előadása a magyarországi szakképzés magyarországi átalakulásáról. Herman Rosner, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a gazdaság fiatal munkavállalókkal szembeni elvárásait igyekezett megfogalmazni.
Az oktatási, illetve munkaerő-foglalkoztatási szemszögből jelentkező hazai gondokról Újfalvi István, a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskola igazgatója, illetve Téglás Ferenc, az ügynökség igazgatóhelyettese festett képet. Elevenbe vágó megfogalmazások hangzottak el Péter Sándor tanár, a pedagógusszövetség háromszéki elnöke részéről, aki a magyar szaknyelv helyes használatának fontosságára hívta fel a figyelmet.
A szakmai fórum zárásaként Popescu Marius, az MSZT háromszéki tagozatának elnöke állásfoglalást terjesztett elő, amelyet több helyi és parlamenti döntéshozóhoz eljuttatnak. Az állásfoglalás négy pontban fogalmazza meg a romániai szakoktatás helyzetének jobbítását célzó javaslatokat. Ezek: hároméves szakiskolák visszaállítása; a 60–40 százalékos arány alkalmazása a szakmai és elméleti oktatás viszonyában; a szakoktatás és szakképzés átfogó szabályozása az oktatási törvény alkalmazási módszertanának érvényesítésével, közép- és hosszú távú szakoktatási stratégia megfogalmazásával, a kapcsolódó támogatási és szabályozásrendszer egyértelműsítésével; a kis- és középvállalatok működősének szakoktatásbarát és érdekeltségelvű szabályozása.