Hírsaláta

2011. október 8., szombat, Belföld

VASS-FÉLE KARRIERÉPÍTÉS. Mennybe vitte Andreea Paul-Vass a demokrata liberális nők országos összejövetelén az államfő kisebbik lányát. Gyakori nyelvi hibáit az önfeláldozó és erejét kiszikkasztó tevékenységnek tudta be a miniszterelnök főtanácsadója, aki újabban pártkarrier felé is kacsingatott: Sulfina Barbu helyett nőfelelős szeretett volna lenni, de állítólag lebeszélték róla. Nyalni ellenben tud, ami biztosíthatja további karrierjét, ha a párt megnyeri a választásokat. (Realitatea)

CSAK LEÉPÍTÉSEK NYOMÁN NŐHETNEK A BÉREK. A közalkalmazottak bére tovább növekedhet 2012-ben, ha a leépítések is folytatódnak – tartalmazza a Románia és az IMF között létrejött memorandum. Az elbocsátások ugyanis teret engednének a magasabb béreknek. A cél, hogy 2012-ben az állam fizetésekre fordított kiadása a GDP 7,2 százalékára csökkenjen az idei 7,5-ről, illetve a 2009-es 9,5-ről. Az augusztusban elfogadott, 2012–2014-re szóló fiskális és költségvetési stratégia szerint a GDP alakulásának függvényében, lépcsőzetesen fognak csökkenni a személyzeti kiadások. (Agerpres)
JELENTŐS AZ ELVÁNDORLÁS, ALACSONY AZ ASSZIMILÁCIÓ. A magyar Országgyűlés nemzeti összetartozási bizottsága elemezte a határon túli területek magyar demográfiai helyzetét, s megállapították, az elvándorlás és az asszimiláció a népességfogyás elsődleges oka. Romániában a legutóbbi népszámláláson 1,5 millióan vallották magukat magyarnak, ami 180 ezres csökkenést jelentett a korábbi adatokhoz képest. A csökkenés 33 százaléka a Magyarországra történő végleges, 23 százaléka az ideiglenes elvándorlásból fakadt, az asszimiláció 5 százalék volt. Reménykeltő ugyanakkor, hogy a hazai magyarság természetes szaporulata jobb, mint a románságé. (Krónika)
JÖNNÉNEK AZ OROSZOK. Egyfolytában azon siránkoznak a hazai vezetők, hogy minálunk azért kerül olyan sokba a földgáz, mert közvetítőkön keresztül jut az országba. Most a Gazprom felajánlotta, hogy kész közvetlenül is exportálni földgázt Romániának, ha beruházhatna az itteni energetikai ágazatba. Erről Ion Ariton szakminiszter tárgyalt a Gazprom elnökével, Alekszej Millerrel, Alekszandr Medvegyev alelnökkel és a cégcsoport vezetőségének más tagjaival. (Antena3)
KÁROLY ŢEPES UTÓDJA. Károly brit trónörökösről rég tudjuk, szereti Erdélyt, s azt is, hogy az erdőszentgyörgyi Rhédey Klaudia révén – aki Sándor Pál Lajos württembergi herceg felesége volt – rokoni szálak fűzik az erdélyi magyarsághoz. Most ellenben a trónörökös a Wild Carpathia című dokumentumfilmben nem kevesebbet állít, mint hogy ő Vlad Ţepes leszármazottja. Sajnos, a királyi ház nem adta ki eddig a lelkesen érdeklődő román újságíróknak az erre vonatkozó bizonyítékokat. (Adevărul)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1531
szavazógép
2011-10-08: Közélet - :

Szembesülnünk kell az aradiak példájával

Kövér László szerint a tizenhárom aradi vértanú olyan példát állít elénk, amellyel időről időre mindannyiunknak szembesülnie kell.
2011-10-08: Belföld - Farcádi Botond:

Belföldi hírek

Nem adják fel a régiósítást
A Demokrata Liberális Párt nem tett le a közigazgatási átszervezésről, annak végrehajtásához azonban szükség van a koalíció támogatására – szögezte le tegnap Temesváron Emil Boc kormányfő. Reményét fejezte ki, hogy a koalíciós partnerekkel esedékes tárgyalásokon sikerül előremozdítani az ügyet. Azt is elmondta: a közigazgatási átszervezés azért fontos, hogy a megyei hatóságok hatékonyabban, közvetlenül Brüsszelből hívhassák le az európai pénzeket, ellenkező esetben továbbra is marad a központi irányítás, márpedig a bukaresti hatóságok nem ismerhetik a helyi közösség igényeit.