Bár még csak második alkalommal szervezték meg, bombaként robbant Sepsiszentgyörgyön az utcazene-fesztivál, mely egy hétvégére felborította a megszokott rendet. A kíváncsiskodók hat helyszínen találkozhattak a tizenöt zenekarral. A nyerteseket a közönség, illetve szakmai zsűri bírálta. Az első helyen a sepsiszentgyörgyi Acoustic Trio végzett, különdíjban részesült a Carnival és az Ego Sum zenekar.
Megkérdőjelezhetetlen tömegsikert aratott az öt tagból álló sepsiszentgyörgyi Carnival zenekar. A körülbelül fél éve alakult csapat első koncertjeit hallhatta a közönség, s már a harmadik előadáson olyan összhangra találtak, melyre a hallgatóság is rögtön reagált: táncolt, ugrált, énekelt. Énekelt, pedig a zenekar egyik sajátosságának tekinthető, hogy nincsenek feldolgozásaik, dalaikat maguk írták, "segítséget" Áprily Lajostól és József Attilától kértek. Célközönségüket és zenei stílusukat sem tudták meghatározni, azt azonban nem volt nehéz észrevenni, hogy dalaik ugyanúgy vonzották a nagyszülőket, mint a kezüket fogó gyermekeket, a piacra siető édesanyákat vagy akár az iskolából elszabaduló diákokat. A zenekar két tagja a költészet iránt is érdeklődik, ennek köszönhető a zene kombinációja versekkel. A ritka párosítás akkora sikert aratott, mely egy hét alatt hat koncertet biztosított a zenekarnak. Az utcazene-fesztivál után néhány nappal ugyanis a Bistro-kertben várták őket, majd Marosvásárhely és Nagyvárad következett, annak ellenére, hogy a továbbtanulás miatt két részre szakadtak. A nyelvek tanulását, a rajzolást s egyéb szakok elsajátítását próbálják társítani a mindannyiuk számára közös zenéléssel.
Abban ugyanis egyetértenek, hogy a színpadról figyelni a közönség őrjöngését olyan adrenalin, melyet nap mint nap szeretnének érezni. Zenébe öntenek mindent, amihez kedvük van, amit gondolnak, vagy éppen amit éreznek.
Gazda Emese