Románia a korlátlan lehetőségek országa, ahol jöhet bármi, csak olcsó legyen. Ha pedig a kedvezményes, árcsökkentett dolgokról beszélünk, akkor nagymamánál is bekötik az internetet, hiszen szinte ingyen van, meg lehet nézni rajta az unokák közösségi portálon megjelenített fotóit, s tartani a kapcsolatot a külföldre menekült, jobb megélhetést kereső rokonokkal.
Egyre értéktelenebb azonban a postás által beérkezett újság is, hiszen a rohamosan terjeszkedő interneten bármit megtalálhatunk, többek közt a napilapokat is. Ha pedig ingyen van az interneten, miért rendelném meg pénzért az újságot?
Az internetes alak azonban kicsit másabb, mint a kinyomtatott. Itt kinyilváníthatjuk véleményünket az írás alatt, kívánhatjuk a szerző nyugdíjazását, s ez napról napra rosszindulatúbbá válik. Bármiről szól az írás, az összefügg a politikai pártokkal, a pénztelenséggel, s a hanyagsággal – amivel nem is lenne baj, ha nem szülne még nagyobb gyűlöletet. A nyomtatott újságot, amely munka után, a délutáni pihenésnél kerül kézbe, elolvassák, megértik, s esetleg családon belül megvitatják, aztán minden megy tovább. Ez azonban az interneten nem marad ennyiben.
A nyomtatott újságot néhány generáció még talán megrendeli, de az internet fejlődését és elterjedését senki nem tudja megállítani. Főleg ha becsöppenünk még egy-két gazdasági válságba is, ahol már senki nem engedheti meg magának, hogy újságot rendeljen. Azonban hogy lehetne emellett elérni, hogy elolvassuk a nap híreit, és folytassuk tovább a dolgunkat, ne gyűlöljük egymást? Mert ha ez tovább fokozódik, nem tudom, mi történhet még. Talán feltalálják a virtuális öldöklést.
Gazda Emese