Kastélyok és lokálpatrióták vetélkednek

2011. november 15., kedd, Közélet

Végéhez közeledik a Webkastély világhálós vetélkedő. A benevezett huszonhárom csapat között négy háromszéki küzd a minél jobb helyezésért. Az olaszteleki Daniel-kastély (felvételünk) a második helyen áll.

Az egy hónapja meghirdetett versenyen eddig három próbát kellett teljesíteni, állandó feladat, azaz a verseny ideje alatt bármikor megszervezhető a kastélynap. Holnap 16 órakor jár le a negyedik feladat határideje, addig kell megfogalmazni, a benevezők milyennek képzelik el kastélyukat 2020-ban. Korábban a kastély vagy kúria múltjáról, jelenéről és a hozzá kötődő turizmusról kellett összeállítást készíteni.
A pillanatnyi állás szerint az Olasz­teleki Danielek apródjai a második helyen szerepelnek 120 ponttal, holtversenyben Erdőd lányaival, mindössze egy ponttal maradva le a listavezető Bánffyaktól. A Székelytamásfalvi Thury csapat az ötödik helyen áll 111 ponttal, az árkosi Regösök és Fészekrakók a hatodikon 101 ponttal, a zabolai Mükes csapat a tizedik 95 ponttal.
A háromszékiek közül hárman már megtartották a kastélynapot, az árkosi Szentkereszty-kastély kertjében ma kerül rá sor a helybeli iskolások közreműködésével.
Az olaszteleki Daniel-kastély "apródjai" azok közül kerülnek ki, akik "tevékeny résztvevői az újra életre kelő kastély körül szerveződő közművelődési életnek, akik nemcsak hiszik, hanem már látják is e rangos örökség újonnan felragyogó fényét". A zabolai Mikes-kastély támogatói úgy fogalmaznak, "mük-es jövünk, akárcsak pár száz évvel korábban, amikor a Mike­sek egy csatába ugyanezzel a felkiáltással érkeztek". A székelytamásfalvi Thury–Bányai-udvarházzal benevezők számára "fontos a műemlék múltja és jelene is, de leginkább azt szeretnénk, ha a jövő egyáltalán nem lenne kérdéses és bizonytalan". Az árkosi kastély támogatói vallják: "felelősséggel tartozunk tárgyi és szellemi örökségeink iránt, ezeknek megőrzése, megvédése és népszerűsítése az idők során szívüggyé vált." Itt a véghajrá, a csapatokra a webkastely.ro honlapon és a Facebook közösségi oldalon is lehet szavazni.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2011-11-15: Belföld - :

Hírsaláta

MEGVONHATJÁK A MOGYE TELJES KÖLT­SÉG­­VETÉSÉT. Továbbra sem hajlandó létrehozni az önálló magyar főtanszéket a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógy­szerészeti Egyetem szenátusa, pedig erre az új tanügyi törvény kötelezi.
2011-11-15: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Járőröznek a köztisztaságiak

Mától kezdve fokozottan felügyelik Sepsiszentgyörgy tisztaságát: a Tega Rt. négy alkalmazottja reggel héttől este nyolcig járja az utcákat, és hatalmukban áll minden szemetelőt megbírságolni.