Ezüstérem Ploieşti-ről
A múlt hét végén Ploieşti-en rendezték meg az országos tekebajnokság egyéni, páros és sprint döntőjét, ahol a háromszéki Veres Gyula és a jászvásári Dan Mihăilă kettős ezüstérmet szerzett.
A Jászvásári CFR-t erősítő sportolónk szombaton Németországban vendégszerepel, ahol a teke Bajnokok Ligájában a Zerbest csapata ellen lép pályára. A visszavágót december 10-én tartják.
Labdarúgás
* Az I. ligás pontvadászat 14. fordulójának vasárnapi és hétfői mérkőzései: FC Vaslui–Pandurii 3–2, Ceahlăul–Steaua 1–0, Rapid–Gázmetán 5–3, Chiajna–Astra 0–1. A rangsor: 1. Dinamo 33 pont, 2. Rapid 31 p., 3. Kolozsvári CFR 29 p... 5. FC Vaslui 24 p... 7. Astra 23 p., 8. Steaua 22 p... 10. Ceahlăul 19 p., 11. Gázmetán 16 p... 17. Chiajna 9 p.
* További nyolc találkozóval folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelme, a H-csoportban a címvédő FC Barcelona az AC Milan otthonába látogat. A két elitcsapat már biztosította helyét a nyolcaddöntőben. A program: * E-csoport: Bayer Leverkusen–Chelsea, Valencia–Genk. A csoport állása: 1. Chelsea 8 pont, 2. Bayer Leverkusen 6 p., 3. Valencia 5 p., 4. Genk 2 p. * F-csoport: Olympique Marseille–Olimpiakosz, Arsenal–Borussia Dortmund (21.45 óra, Dolce Sport 2). A csoport állása: 1. Arsenal 8 pont, 2. Olympique Marseille 7 p., 3. Borussia Dortmund 4 p., 4. Olimpiakosz Pireusz 3 p. * G-csoport: Zenit–APOEL Nicosia (19 óra, Dolce Sport), Sahtar Donyeck–FC Porto (21.45 óra, Dolce Sport). A csoport állása: 1. APOEL Nicosia 8 pont, 2. Zenit 7 p., 3. FC Porto 4 p., 4. Sahtar Donyeck 2 p. * H-csoport: BATE Boriszov–Viktoria Plzen, AC Milan–FC Barcelona (21.45 óra, RTV1). A csoport állása: 1. (és már nyolcaddöntős) FC Barcelona 10 pont, 2. (és már nyolcaddöntős) AC Milan 8 p., 3. BATE Boriszov 2 p., 4. Viktoria Plzen 1 p.
Veterán pilóta tér vissza a Forma–1-be
Pedro de La Rosa két évre a Hispania istállóhoz szerződött – közölte a madridi székhelyű Forma–1-es csapat. A negyvenéves versenyző januárban csatlakozik az ibériai csapathoz, idén a McLaren tartalékpilótája volt. Pedro de La Rosa eddig összesen 85 F1-es futamon indult, legjobb eredményét a 2006-os Magyar GP-n érte el, amikor a brit Jenson Button mögött a második helyen intették le. Több istállót megjárt, a Jordan, az Arrows, a Jaguar, a McLaren és a Sauber autóját is vezette. Ebben az évben az olasz Vitantonio Liuzzi, az ausztrál Daniel Ricciardo és az indiai Narain Karthikeyan vezette a HRT-gépkocsikat.
Örökre eltiltották
Doppingvétség miatt örökös eltiltással sújtotta Steve Mullings világbajnok jamaicai sprintert hazájában egy háromtagú fegyelmi bizottság. A testület már a múlt pénteken bűnösnek mondta ki a 28 éves vágtázót, akinek a júniusi országos bajnokságon adott mintájában bukkantak tiltott szer (furoszemid) nyomaira. Négy nappal ezelőtt még nem hoztak döntést a büntetés mértékéről, mert a helyi atlétikai szövetségtől nem kapták meg addig Mullings első, 2006-os doppingesetének dokumentációját. A jamaicai 4x100 méteres váltóval a 2009-es vb-n győztes vágtázó pénteken még örült annak, hogy nem tiltották el, ám hétfő este megszületett a "papírforma"-határozat: a nemzetközi szabályoknak megfelelően a kétszer doppingvétséget elkövetőknek járó örökös eltiltással sújtották. A 28 éves Mullings az ob-n 100 méteren harmadikként ért célba, így pozitív tesztje után nem csupán bronzérmét veszítette el, de az idei világbajnokságon sem indulhatott már.
Összeállította: Tibodi Ferenc