A sietve végzett munka a minőség rovására ment, s azóta gyakoriak a csőszakadások. Mert a rendszer a községi önkormányzathoz került, annak nyakába szakadtak a véget nem érő javítások is. Az árkosi községvezetés éppen ezért az egész rendszer felújítását tervezi, megszerezte a szükséges jóváhagyásokat, hogy rákapcsolódjanak Sepsiszentgyörgy vízellátó hálózatára. Az 577-es kormányhatározat alapján kiírták a versenytárgyalást a műszaki terv elkészítésére.
A tavalyi 7-es kormányrendelet adta lehetőségeket kihasználva megpályázták a szennyvízhálózat kiépítéséhez szükséges pénzalapokat is. A megvalósíthatósági terv alapján a műszaki dokumentáció elkészült, soron következik az építkezési engedély beszerzése. Helyet vásároltak a szennyvíztisztító számára a Döröszkölő malom térségében. A papírformaságok elhúzódása miatt (a bírósági határozat csak augusztus elején jelent meg) a szükséges pénzalap folyósításáról lemaradtak ugyan, de a szakminisztérium megígérte, hogy Árkos részt vesz a nemzeti vidékfejlesztési programban.
— Ha minden az elképzelések szerint megy, tavasz elején meg tudjuk kezdeni mind a két munkálatot — tájékoztatott Máthé Árpád polgármester.
Többen azért marasztalják el az új községvezetést, hogy az eltelt időszak alatt aránylag kevés lényeges eredményt tudott felmutatni közügyekben. A polgármester elmondta, hogy majdnem minden kezdeményezésük objektív akadályokba ütközött, legtöbbször a rendezetlen tulajdonjog okozott gondot. Például a falu két iskolája esetében az unitárius egyházzal épületet és telket kell cserélni, s ezért persze lemaradtak azokról az anyagi előnyökről, melyeket tavaly a tanügyminisztérium ajánlott. Csak most érkeztek a dolgok végére, ezután lesz az önkormányzat tulajdona az alsó és az egyház tulajdona a felső iskola.
Az uniós elvárások itt is tettre kényszerítik a faluvezetést, Árkoson is ravatalozóházat fognak építeni, amihez úgyszintén területet kell szerezni. A helybeli római katolikus filia biztosítja majd a leendő ravatalozó felé vezető bejárathoz szükséges terepet.
Készül Árkos mutatós falutáblája az új községi címerrel, a Gelei József-emléktábla után pedig Mezőtúr testvérváros kezdeményezésére emléket állítanak az árkosi Benkő család jeles tudós személyiségének, Benkő Gyulának. Újabb magyarországi településsel, a háromszáz lelket számláló Somogy megyei Polány községgel létesítenek testvérkapcsolatot.