Mentsük meg Ilonka nénit! jelszóval szimpátiatüntetést szerveznek Rimaszombatban Tamás Aladárné Szűcs Ilona mellett, akit a napokban szólítottak fel a szlovák hatóságok, hogy adja le szlovák személyi okmányait.
A jövő keddre időzített szimpátiatüntetést Auxt Ferenc, a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) rimaszombati járási elnöke szervezi, aki szerint "az idős tanítónő nyugalmának és méltóságának »megmentése« mellett a méltányosságot és az igazságot is meg kellene menteni Szlovákiában".
A szimpátiatüntetésre Rimaszombat és környékének lakóit várják. A tiltakozók a tervek szerint kifejezik együttérzésüket az állampolgárságától megfosztott, majdnem százéves tanítónővel, aki időközben Magyarországra távozott, ott élő lányánál tartózkodik, és ezért halasztást kért. A Rimaszombat főterén megtartandó szimpátiatüntetésen elítélik a rossz ellentörvényt, felidézik a történteket, mert a környék lakosságát nagyon megrázta Ilonka néni esete, illetve a hatóságok mérhetetlen érzéketlensége. Auxt Ferenc kifejtette, annak ellenére, hogy a tanítónő pedagógusként számtalan értékes embert nevelt az országnak, ugyanolyan sors vár rá, mint az afgán menekültre, akinek nincsenek rendben a papírjai. Szerinte tarthatatlan, hogy a helybeliek körében csak mindenki tanító nénijeként emlegetett Ilonka néninek menekültként kell majd élnie abban az országban, ahol született és leélte életét.