Kifogások a Kaufland ellen

2011. december 14., szerda, Közélet

"Önkényesen válogatja a munkaerőt" a sepsiszentgyörgyi Kaufland nagyáruház, és mivel az álláskeresőknek önéletrajzukat elektronikus postán kell eljuttatniuk, sérül az esélyegyenlőség elve, mert nem mindenki rendelkezik internet-hozzáféréssel – fogalmazta meg aggályait tegnapi sajtótájékoztatóján Kelemen Tibor, a megyei munkaerő-foglalkoztatási hivatal igazgatója.

Kifogásolta, hogy nem tud megfelelően kommunikálni a kapunyitásra készülő nagyáru­ház illetékeseivel – csak leveleznek –, tájékoztató rend­szerük "korlátozó, visszataszító". Az elmúlt hónapban a Kaufland nyolc személy alkalmazását jelentette a hivatalban, összesen száz állást hir­dettek meg, és értesülései szerint azokra mintegy három­ezren jelentkeztek, viszont nagyon sok előválogatást tartottak, végül az állásinterjúra tíz százalékuk jutott el – magyarázta. Kelemen közölte, a meghirdetett állások nyolc­órás munkaidőre szóltak, de a papírokon csak napi négy óra szerepel. A kézdivásárhe­lyi raktáráruházban is megkezdődött a személyzet cserélődése, sokan elégedetlenek, nem tudnak ele­get tenni a követelményeknek.
Nagy kérdőjeleink vannak azzal kapcsolatosan, ahogy a Kaufland foglalkoztatja a háromszéki munkaerőt, nem akarunk beleszólni döntéseikbe, ellenben tudnunk kell, mi és hogyan történik a megyei munkaerőpiacon – érvelt Kelemen Tibor, hozzáfűzve, nem hiszi, hogy a háromszékiek a Kaufland ellen lennének, de az állásinterjún részt vevők közül többen is hangot adtak kételyeiknek, panaszaiknak a megyei munkaerő-hivatalban.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 510
szavazógép
2011-12-14: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Araszolnak a Mikó perében

Egy kérdéssel előbb jutottak tegnap abban a perben, amelyet a Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatásáért indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség az akkori döntőbizottság három tagja ellen: a buzăui bíróság a következő tárgyalásig, január 24-ig fontolóra veszi a Marosán Tamás volt egyházi jogtanácsos és Markó Attila államtitkár ügyvédjei által benyújtott kifogást, és eldönti, hogy elfogadja-e vagy sem – ez pedig előre vagy vissza is viheti az ügyet.
2011-12-14: Közélet - Fekete Réka:

A beteg mindenekelőtt

Nem mindegy, hogy milyen lesz az új egészségügyi törvény. A betegek szempontjából az a legfontosabb, hogy a biztosítási alapcsomag minél szélesebb körű ellátást tegyen lehetővé – véli dr. Lucia Şereş, a háromszéki családorvosok egyesületének elnöke, a megyei orvosi kamara alelnöke, akit Ritli László egészségügyi miniszter pénteki sepsiszentgyörgyi látogatására való tekintettel kérdeztünk a készülő új jogszabályról.