GARÁZDÁK UTÁN JELENTŐS A KÁR. A békés tüntetők közül kivált garázda csoportok meglehetősen nagy kárt okoztak Bukarestben Sorin Oprescu főpolgármester összesített kárbecslése szerint,
400 méter vaskorlátot szedtek szét, több útvonalon megrongálták és felszedték az utcaköveket, három bankfiókot gyújtottak fel, és ugyancsak három bankautomatát tettek használhatatlanná, 15 villanyoszlopot és hat szemafort, hét közlekedési táblát rongáltak meg, nyolc autóbusz-, illetve villamosmegállót tettek használhatatlanná, öt újságárudát gyújtottak fel, a belvárosban több üzlet kirakatát betörték, áruját elvitték. És ötvenkilenc személy megsebesült, orvosi ellátásra szorult. (Ziare.com)
CSENDŐRJELENTÉS. Az Országos Csendőrparancsnokság jelentése szerint több mint 247 tüntetőt fogtak el és büntettek meg, 36 személynek bűnügyi dossziét állítottak össze csendháborításért, közerkölcs megsértéséért, fehérfegyver-viselésért. Állításuk szerint vasárnap este országos viszonylatban 8700 személy vett részt a tüntetéseken, a csendőrség 2000 tagját mozgósították a rendfenntartás érdekében. (Ziare.com)
FÜTYÜLNEK A MINISZTÉRIUMRA S AZ RMDSZ-RE. A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem szenátusának pénteki ülése úgy zajlott, mintha az egyetemnek elfogadott chartája lenne, s a szenátorok a választások következő fordulójának a részletkérdéseiről vitatkoztak, az önálló magyar tagozat létrehozása szóba sem került. Leonard Azamfirei professzor azt állította, hogy mivel harminc napja nem érkezett válasz a legutóbbi javaslatukra, az egyetem szervezési és működési szabályzata érvényesnek tekinthető. (Népújság)
VÉGKIÁRUSÍTÁS. Az Állami Protokollalap megkezdte 130 ingatlan értékesítésének procedúráját. Állítólag az eladandó ingatlanok közt szerepel Ceauşescuék kovásznai villája is. (Mediafax)
ROMÁNIA A KÜLFÖLDI SAJTÓBAN. A négy napja tartó megmozdulások okán felfigyelt a külföldi sajtó az országra. A BBC az előrehozott választások lehetőségét latolgatta, a CNN a megszorító intézkedések elleni tiltakozást emelte ki. A Deutsche Welle a szegénység és a megszorító intézkedések elleni elégedetlenség mellett a kezelhetetlen méretű korrupcióval foglalkozott. A holland közszolgálati rádió vezető híre az volt, hogy a román tüntetők bántalmaztak egy, a bukaresti demonstrációról tudósító újságírót, kukákat és utcai bódékat gyújtogattak, a csendőrök pedig csak könnygáz bevetésével tudták megfékezni a randalírozókat. Még az iráni Press TV is Bukaresttel foglalkozott, az arab világ arról értesülhetett, hogy a tüntetők Traian Băsescu távozását követelték. Az Új Kínai Hírügynökség összefoglalójában arra emlékeztetett, hogy az államfő 2004-es hatalomra kerülése óta ez volt a leghevesebb tüntetéssorozat. (Mediafax)