Az orbaiszéki és felső-háromszéki polgármesterek a megyei tanács elnökétől tudták meg, hogy a legújabb fejlemény szerint a helyhatósági választásokra júniusban kerül sor. Tamás Sándor a tegnapi, Zabolán megtartott RMDSZ-es polgármester-találkozón ismertette az Alkotmánybíróság döntését, mely szerint alkotmányellenesnek nyilvánították a választások összevonását, így már június elején sor kerül a helyhatósági választásra. Lehetséges dátumként harmadikát említette.
Az fog nyerni, aki saját lábán áll, aki eddig is saját lábán állt azokkal szemben, akik más tollával ékeskednek – fogalmazott. "A legjobb kampányeszköz az, amit eddig elvégeztünk. Kézdin, Baróton is lett volna lehetőség, de nem éltek vele. A »harmadik« szervezettel sem lesz gond: ők felkelnek, s elkezdenek kampányolni, mi felkelünk, s elkezdünk dolgozni" – adta elő.
Április közepén kell leadni a polgármester- és tanácsosjelöltek listáját, addig is, ahol még vannak kérdések, azokat meg kell oldani. Az RMDSZ polgármesterei készen állnak a versenyre, akár márciusban, akár júniusban vagy novemberben lesz választás – értékelte.
Lőrincz Zsigmond orbaiszéki RMDSZ-elnök úgy nyilatkozott, hogy a júniusi helyhatósági választások azért is jól jönnek, mert így a parlamenti megmérettetés előtt fel lehet mérni az erőviszonyokat. "Eljött az idő, ne szégyelljük, hogy a szervezet (RMDSZ – szerk. megj.) tagjai vagyunk, ezért tudtunk megoldani sok problémát" – jelentette ki. Tamástól a korábbi kampányígéret betartását is kérte: a választásig Kommandón legalább egy kilométernyi aszfaltnak kell kerülnie az utakra – mondta. Véleménye szerint Orbaiszék más településein nincsenek különösebb gondok