Az amerikai szenátus demokrata többségi vezetője kijelentette: a kongresszus nem ad több pénzt az iraki és afganisztáni katonai műveletek folytatására, ha George Bush elnök nem rendeli el a csapatkivonás megkezdését.
Bush viszont arra szólította fel a demokrata többségű törvényhozást: még a karácsonyi szünet előtt, és feltételek nélkül szavazza meg a háborús finanszírozás újabb 50 milliárd dolláros csomagját.
Harry Reid, a demokrata szenátorok vezére, a háborúk harcos ellenzője közölte: az elnök csak úgy juthat hozzá a pénzhez, ha azonnal kezdeményezi a csapatkivonást azzal a céllal, hogy a harcok 2008 decemberéig fejeződjenek be. Hasonló nyilatkozatot tett a múlt héten Nancy Pelosi demokrata párti képviselőházi elnök. A kongresszusnak nincs más eszköze az elnök háborús politikájának befolyásolására, mint a finanszírozás megvonása. A demokrata párti politikusok korábbi próbálkozásai azonban nem vezettek eredményre, a pénzek visszatartásával nem tudták háborús politikájának lényegi módosítására bírni Bush elnököt.
A Fehér Ház megint közölte: minden olyan törvényre vétó vár, amely csapatkivonási menetrendet tartalmaz. Egy demokrata párti jelentés szerint az iraki és afganisztáni háború a ,,rejtett költségekkel" ― köztük az olajárak emelkedése, a sebesült katonákról való gondoskodás ― együtt 2002 és 2008 között 1600 milliárd dollárjába került Amerikának, ami egy négyfős családra vetítve 20 900 dollárnak felel meg. Ha a helyzet nem változik 2017-ig, akkor ez az összeg 3500 milliárd dollárra növekedhet.