Helyénvaló, hogy év kezdetén az önkormányzatok, a művelődésért felelős személy, könyvtárosok, az idegenforgalmi információs szolgálatok vezetői összeállítják a közművelődési eseménynaptárt. Ennek tapasztaltuk hagyományát Torján, utóbb a bölöni példányt kaptuk kézhez.
Három eseményről, a január végi kosaras bálról, a február 4-i rendezvényről és a farsangtemetésről már múlt időben beszélhetünk. Márciusban a nőnap után, 15-én a szabadság ünnepére gyűlnek egybe, rendezvényt szerveznek a víz világnapja (március 22.) és a Föld órája (március 26.) alkalmából. Április elején környezetvédelmi napot tart az Őrszemek a természetben csoport, a cserkészek pedig a Föld napját hozzák majd közelebb a lakossághoz. A húsvéti játszóházat a Bölöni Farkas Sándor-iskola tanulói szervezik az Iskola másképpen program részeként, mely arról szól, hogy a gyerekek iskolába járnak, de nem a hagyományos módon tanulnak. Május végére (25–27.) tervezik a Bölöni Napokat.
Gáj Rozália, a művelődés felelőse elmondta, hogy különleges eseménynek ígérkezik a testvértelepülések találkozója, amelyre Pesterzsébetet, Tápiószentmártont és Nemesócsát szándékoznak meghívni.
– Az ötnapos találkozóra és konferenciaszerűségre közös helyi pályázatot készítünk – tájékoztatott –, amelynek a mottója: Fenntartható fejlődés mindenkinek. Lesz még egy különleges pályázatunk a könyvtárunkkal, amely partnerségi kapcsolatot ápol majd egy másik megyei településsel. Biztos, hogy ennek is jó lesz a hozadéka. Mi Backamadarasra gondoltunk, de még nem teljesen körvonalazott a kapcsolat tartalma.