Németh Zsolt kijelentését támadják
Neofasisztának nevezte a magyar kormányt, és Goebbels cselekedeteihez hasonlította Németh Zsolt előző napi kijelentéseit Ján Slota, a Szlovák Nemzeti Párt elnöke. A szlovákiai parlamenti választásokkal összefüggésben Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Budapesti Corvinus Egyetemen Nemzet és nemzetpolitika címmel tartott előadásában kedden megjegyezte: a szlovákiai magyarság megmaradásának elengedhetetlen feltétele a magyar intézményrendszer, ezért a magyar kormány kívánatosnak tartja, hogy a Magyar Koalíció Pártja sikeresen szerepeljen.
"Amit megengedett magának (Németh Zsolt), azt a harmadik birodalom Goebbelséhez lehet hasonlítani" – jelentette ki Slota, hozzátéve: Németh Zsolt cselekedetének mementóként kellene megjelennie minden szlovákiai politikai párt számára a "budapesti neofasiszta kormány agresszív beavatkozásaként". Németh Zsolt kijelentését egyébként Bugár Béla, a Most–Híd szlovák–magyar párt elnöke is kifogásolta, szerinte közvetlenül beleavatkozik a szlovákiai parlamenti választásokba Németh Zsolt, amikor "azt tanácsolja, hogy az MKP-t válasszák".
Plágiumgyanú: Schmitt mondjon le?
A Medián felmérése során megkérdezettek 41 százaléka szerint Schmitt Pál köztársasági elnöknek a doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú miatt le kellene mondania, 38 százalékuk viszont úgy véli, nem kellene az államfőnek távoznia. Az összegzésben az áll: a kormánypárti szavazóknak csak a 13 százaléka szorgalmazná az államfő távozását, de minden más választói csoportban egyértelmű többségben vannak az azt támogatók. A Hvg.hu január 11-én írt arról, hogy Schmitt Pál 1992-es disszertációjának mintegy 180 oldala a bolgár Nikolaj Georgiev francia nyelvű munkájának többnyire szó szerinti fordítása és átvétele. Későbbi állítások szerint egyes bekezdések szó szerint megegyeznek a német Klaus Heinemann tanulmányának részleteivel. A Hvg.hu kedden azt közölte, hogy a disszertáció újabb részeinek forrását azonosította.
Új légitársaságot terveznek
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium jelenleg egy új, Budapest központú nemzeti légitársaság létrehozásához szükséges feltételeket méri fel, amelybe beletartozik a lehetséges befektetők körének meghatározása is. A tárca megismételte: egy új nemzeti légitársaságban a magyar állam csak kisebbségi tulajdonosként vállalhat szerepet az Európai Bizottság korábbi elmarasztaló határozata miatt. A Malév Zrt. és egy új társaság között nem lehet jogfolytonosság, továbbá a két cég gazdasági tevékenysége sem lehet folytatólagos.